To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #60,783 - 6/29/22 6:12 am | |
|---|---|
| Score: | 7,580 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MSA Series |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Transcend TS128GMSA230S |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #60,781 - 6/29/22 4:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,866 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM830 mSATA Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung MZMPC032HBCD-000H1 |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | r3 |
| Test #60,780 - 6/29/22 4:00 am | |
|---|---|
| Score: | 7,954 |
| User: | Bobblybook |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400M8240G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi 4 running on Kingston A400 240GB M.2 in Archgon MSD-211 enclosure |
| Test #60,776 - 6/28/22 12:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,033 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | PNY CS900240GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 1 |
| Test #60,773 - 6/28/22 8:16 am | |
|---|---|
| Score: | 2,645 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU800 M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | AData SU800NS38 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | 1 |
| Test #60,771 - 6/28/22 7:32 am | |
|---|---|
| Score: | 9,220 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Yucun R580 Series |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Yucun SH00R060GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | YUKON SSD 60GB |
| Test #60,761 - 6/27/22 2:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,903 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial M500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Crucial CT128M550SSD3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial M550 128BG on Pi 400 using msata to usb adapter |
| Test #60,760 - 6/27/22 2:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,716 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU800 M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | AData SU800NS38 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | 11 |
| Test #60,757 - 6/27/22 11:44 am | |
|---|---|
| Score: | 5,568 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Trekstor M.2 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Trekstor SSD64GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | trekstore |
| Test #60,754 - 6/27/22 10:36 am | |
|---|---|
| Score: | 2,863 |
| User: | Gaupen |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | PNY CS900240GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #60,749 - 6/27/22 8:49 am | |
|---|---|
| Score: | 7,121 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | crucial bx500 ssd using startech sata to usb adapter |
| Test #60,744 - 6/27/22 7:40 am | |
|---|---|
| Score: | 6,184 |
| User: | olaf |
| Brand: | Samsung PM871 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung MZNLN256HCHP-000L7 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung MZNLN256HCHP on ewent USB-A 3.0 enclosure |
| Test #60,739 - 6/26/22 10:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,825 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #60,727 - 6/26/22 9:40 am | |
|---|---|
| Score: | 2,912 |
| User: | RobotGreg |
| Brand: | HP EX900 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | HP SSDEX900250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 256gb Toshiba NVME on Pi 4 using ORICO LSDT M.2 NVME to USB 3.1 type C Adapter |
| Test #60,725 - 6/26/22 8:24 am | |
|---|---|
| Score: | 7,338 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 1 |
| Test #60,722 - 6/26/22 8:09 am | |
|---|---|
| Score: | 7,856 |
| User: | Gaupen |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD860EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 1 |
| Test #60,720 - 6/26/22 6:40 am | |
|---|---|
| Score: | 7,659 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GNVMeKIOXIA |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | pi4 with ssd |
| Test #60,718 - 6/26/22 5:34 am | |
|---|---|
| Score: | 7,152 |
| User: | Zloy |
| Brand: | Apacer AS350 Panther Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Apacer AS350512GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd |
| Test #60,715 - 6/25/22 6:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,778 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD860EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 1 |
| Test #60,713 - 6/25/22 6:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,852 |
| User: | karaiskos |
| Brand: | Samsung 860 EVO M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD860EVOM.2500GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |