To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #60,022 - 5/30/22 9:50 am | |
|---|---|
| Score: | 798 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Synology DiskStation DS918+ NAS Server |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Synology iSCSIStorage |
| Class: | SSD (NAS) |
| Note: | Synology DS1511+ via iSCSI on Raspberry Pi |
| Test #60,016 - 5/29/22 7:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,824 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | kingstone a400 120gb starttech usb3 |
| Test #60,015 - 5/29/22 7:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,852 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samgporse SP-8PRO 2.5" SSD |
| Board: | Dell Wyse D Class |
| Device: | Samgporse SP-8PRO240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samgporse 240GB SSD on Wyse d0900 Terminal |
| Test #60,012 - 5/29/22 3:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,141 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU650 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | AData SU650NS38 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #60,010 - 5/29/22 1:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,397 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU650 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | AData SU650NS38 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #60,007 - 5/29/22 11:22 am | |
|---|---|
| Score: | 7,679 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk X400 M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk X400M.22280128GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Dell SanDisk X400 SD8SN8U-128G-1012 m.2 |
| Test #60,006 - 5/29/22 11:10 am | |
|---|---|
| Score: | 6,391 |
| User: | andy |
| Brand: | Western Digital Blue M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WDS500G2B0B-00YS70 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | raspi |
| Test #59,997 - 5/29/22 7:41 am | |
|---|---|
| Score: | 8,099 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Gigabyte 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Gigabyte GP-GSTFS31240GNTD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #59,981 - 5/28/22 11:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,604 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba XG4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba THNSN5256GPUKNVMe256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #59,977 - 5/28/22 12:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,894 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU650 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | AData SU650NS38 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Argon M2 ASMedia Technology Adata 480 Gb |
| Test #59,976 - 5/28/22 9:37 am | |
|---|---|
| Score: | 36,457 |
| User: | Picto |
| Brand: | Crucial MX300 Series |
| Board: | ASUS Z97-P |
| Device: | Crucial CT525MX300SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | PC running an SSD, not a pi |
| Test #59,974 - 5/28/22 8:41 am | |
|---|---|
| Score: | 5,815 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba OCZ TR200 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba TR200 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Toshiba |
| Test #59,973 - 5/28/22 8:38 am | |
|---|---|
| Score: | 5,658 |
| User: | omgmog |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT250MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #59,965 - 5/27/22 10:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,058 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC501 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SKHynix BC501HFM256GDJTNG-8310A |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | m.2 via usb 3.1 |
| Test #59,957 - 5/27/22 9:54 am | |
|---|---|
| Score: | 2,812 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD850EVO120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Pi 4 With Samsung 850 EVO 120 GB using some SATA to USB2.0 adapter. |
| Test #59,952 - 5/27/22 5:30 am | |
|---|---|
| Score: | 6,918 |
| User: | xsf |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT480BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial BX500 480Go CT480BX500SSD1 on Pi4 8GB / StarTech adapter |
| Test #59,950 - 5/27/22 5:06 am | |
|---|---|
| Score: | 6,468 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37480G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 on Pi 4 8GB using Initio / INIC-3639 |
| Test #59,944 - 5/27/22 3:00 am | |
|---|---|
| Score: | 2,380 |
| User: | SimiW |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SDSSDX120GG25 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SimiW RPi 3 SanDisk SSD |
| Test #59,941 - 5/27/22 2:31 am | |
|---|---|
| Score: | 7,507 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #59,925 - 5/26/22 1:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,595 |
| User: | candepora |
| Brand: | Samsung 850 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung SSD850PRO256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 850Pro |