To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #59,724 - 5/15/22 2:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,543 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD980PRO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | asdf |
| Test #59,723 - 5/15/22 1:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,921 |
| User: | KevWal99 |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung SSD 850 EVO 250G on a Ugreen USB 3.0 SATA adapter 174c:55aa |
| Test #59,717 - 5/15/22 12:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,194 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37480G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #59,715 - 5/15/22 12:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,792 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #59,714 - 5/15/22 11:17 am | |
|---|---|
| Score: | 2,476 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | A400 SSD Pi 4 |
| Test #59,704 - 5/15/22 5:10 am | |
|---|---|
| Score: | 6,938 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS250G2B0B-00YS70 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #59,703 - 5/15/22 3:40 am | |
|---|---|
| Score: | 9,040 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Unidentified Realtek RTL9210 Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Realtek RTL9210NVME |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | k |
| Test #59,702 - 5/15/22 3:02 am | |
|---|---|
| Score: | 8,050 |
| User: | RandomByte |
| Brand: | Samsung 970 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD970EVO |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 970 EVO Plus with ICY BOX M.2 NVMe Enclosure |
| Test #59,701 - 5/15/22 2:52 am | |
|---|---|
| Score: | 8,642 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Unidentified Realtek RTL9210 Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Realtek RTL9210NVME |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | kingston |
| Test #59,700 - 5/15/22 2:45 am | |
|---|---|
| Score: | 8,656 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Unidentified Realtek RTL9210 Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Realtek RTL9210NVME |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | kingston |
| Test #59,699 - 5/15/22 2:32 am | |
|---|---|
| Score: | 7,987 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Unidentified Realtek RTL9210 Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Realtek RTL9210NVME |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | kingston |
| Test #59,695 - 5/14/22 11:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,109 |
| User: | NA |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd kingstone 240gb A400 start tech usb 3.0 |
| Test #59,687 - 5/14/22 2:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,379 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SA400M8120G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston A400 ssd on Pi 4 |
| Test #59,675 - 5/14/22 4:00 am | |
|---|---|
| Score: | 5,483 |
| User: | abar1969 |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Crucial CT500MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | new |
| Test #59,673 - 5/14/22 3:07 am | |
|---|---|
| Score: | 4,014 |
| User: | ninob |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC WDS240G2G0A-00JH30 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 2test |
| Test #59,671 - 5/14/22 1:13 am | |
|---|---|
| Score: | 2,560 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #59,663 - 5/13/22 5:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,204 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD Plus |
| Test #59,662 - 5/13/22 2:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,100 |
| User: | cooltanda |
| Brand: | Team GX1 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Team T253X6512G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | TEAMGROUP CX2 on Pi4 using Eluteng Adapter |
| Test #59,661 - 5/13/22 2:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,692 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400M8240G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #59,656 - 5/13/22 9:55 am | |
|---|---|
| Score: | 6,544 |
| User: | Arcxiv |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SA400M8480G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston A400 M.2 SA400M8/480G on Pi4 using Argon One M.2 Adapter |