To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #59,391 - 5/3/22 12:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,436 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung MZALQ256HBJD-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung PM991A on compute module 4 board |
| Test #59,386 - 5/3/22 6:43 am | |
|---|---|
| Score: | 21,267 |
| User: | gunrak |
| Brand: | Samsung PM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLW128HEGR-000L2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung PM961 |
| Test #59,385 - 5/3/22 6:37 am | |
|---|---|
| Score: | 19,738 |
| User: | gunrak |
| Brand: | Samsung PM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLW128HEGR-000L2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung PM961 |
| Test #59,384 - 5/3/22 6:18 am | |
|---|---|
| Score: | 16,349 |
| User: | gunrak |
| Brand: | Samsung PM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLW128HEGR-000L2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung PM961 |
| Test #59,377 - 5/3/22 5:14 am | |
|---|---|
| Score: | 3,439 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingDian N400 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | KingDian NGFF2280120GBSSD |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | con modifica kernel |
| Test #59,375 - 5/3/22 4:45 am | |
|---|---|
| Score: | 4,896 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Unidentified ASMedia mSATA to USB Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | ASMedia 2115 |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | ssd pen |
| Test #59,369 - 5/3/22 3:32 am | |
|---|---|
| Score: | 103,308 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | ASUS TUF Gaming B560M-Plus |
| Device: | Samsung SSD980PRO500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nVme |
| Test #59,367 - 5/3/22 3:29 am | |
|---|---|
| Score: | 25,700 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | HP Compaq Elite 8300 SFF |
| Device: | Samsung SSD870EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | samsung SSD Evo Interno |
| Test #59,363 - 5/3/22 2:25 am | |
|---|---|
| Score: | 6,445 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V300 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SV300S37A120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd kingston con adattatore |
| Test #59,359 - 5/2/22 9:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,774 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston with orinoco enclosure |
| Test #59,353 - 5/2/22 12:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,340 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVOM.2250GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | SATA SSD via USB |
| Test #59,351 - 5/2/22 6:41 am | |
|---|---|
| Score: | 8,022 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Ramsta S800 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Ramsta SSDS800128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #59,347 - 5/2/22 5:10 am | |
|---|---|
| Score: | 8,922 |
| User: | karaiskos |
| Brand: | Samsung 860 EVO M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD860EVOM.2250GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #59,344 - 5/2/22 12:01 am | |
|---|---|
| Score: | 7,340 |
| User: | eff_eh |
| Brand: | Samsung 860 EVO M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVOM.2250GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Samsung SSD 860 EVO M.2 250GB Argon M.2 |
| Test #59,342 - 5/1/22 5:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,469 |
| User: | jmsuan |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | PNY CS9001TBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | PNY SSD7CS900-1TB on Pi 4 using included SATA to USB 3.0 adapter |
| Test #59,341 - 5/1/22 5:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,887 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400M8120G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #59,340 - 5/1/22 4:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,386 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 750 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung SSD750EVO120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #59,335 - 5/1/22 2:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,038 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk SSD Plus 240GB using Sabrent USB3.0 to SSD adapter |
| Test #59,332 - 5/1/22 12:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,845 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Dogfish mSATA SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Dogfish SSD60GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | Dogfish on Raspberry Pi 3B+ |
| Test #59,331 - 5/1/22 11:25 am | |
|---|---|
| Score: | 6,051 |
| User: | Lord Metal |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC WDS240G2G0A-00JH30 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Pi4[ |