To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #54,103 - 12/16/21 1:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,608 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung BAR Plus 64Gb PI4 |
| Test #8,233 - 2/7/20 6:34 am | |
|---|---|
| Score: | 2,608 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SG6 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba KSG60ZMV512GM.22280512GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | adata |
| Test #9,755 - 2/20/20 2:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,607 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY Elite Portable |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | PNY ELITEPSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | PNY SSD USB3 on Pi 3B |
| Test #53,660 - 12/7/21 5:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,607 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Sandisk Extreme USB 3 64GB on Pi 4 |
| Test #74,354 - 11/17/23 9:26 am | |
|---|---|
| Score: | 2,607 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | pi 3 ssd usb |
| Test #60,682 - 6/25/22 6:37 am | |
|---|---|
| Score: | 2,607 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #96,831 - 10/26/24 3:36 am | |
|---|---|
| Score: | 2,607 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SE128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Toshiba SE128 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | kioxia 128 and 64gb kingston usb |
| Test #12,567 - 3/15/20 2:16 am | |
|---|---|
| Score: | 2,607 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX200 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT240BX200SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #26,599 - 6/7/20 12:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,606 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD840Series |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | on usb2 adapter |
| Test #43,648 - 4/9/21 9:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,606 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung SSD860EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | k |
| Test #11,587 - 3/6/20 2:54 am | |
|---|---|
| Score: | 2,606 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V300 |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SV300S37A120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Raspbeery Pi 3b d |
| Test #88,475 - 6/3/24 3:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,605 |
| User: | QuakerOates |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar LX256 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | NVMe Base Duo by Pimoroni + 2x 2TB Solidigm SSD/P44 Pro |
| Test #83,674 - 4/3/24 10:37 am | |
|---|---|
| Score: | 2,605 |
| User: | sanfisko |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Amazon Basics MicroSDXC 128Gb |
| Test #17,025 - 4/12/20 12:55 am | |
|---|---|
| Score: | 2,605 |
| User: | BlindFreddy |
| Brand: | Crucial MX500 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT250MX500SSD4 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Crucial M.2 SATA with Simplecom adapter. Wont run on USB3 |
| Test #62,217 - 8/25/22 1:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,605 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD860EVOM.2250GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Samsung EVO 860 M.2 SATA with SupTronics x862v2 |
| Test #62,569 - 9/9/22 8:26 am | |
|---|---|
| Score: | 2,605 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | CM4 USB 2.0 |
| Test #62,790 - 9/17/22 2:44 am | |
|---|---|
| Score: | 2,604 |
| User: | wgpi |
| Brand: | Apacer AS2280P4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Apacer AS2280P4256G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Apacer nvme ssd on pi4 using axagon EEM2-UG2 USB-C 3.2 GEN 2 - NVME M.2 BOX |
| Test #59,981 - 5/28/22 11:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,604 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba XG4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba THNSN5256GPUKNVMe256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #53,560 - 12/6/21 2:29 am | |
|---|---|
| Score: | 2,604 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #45,220 - 5/11/21 9:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,604 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Orico CN100 |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Orico N100-512G |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ORICO SSD-USB 3.1 |