To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #79,795 - 2/17/24 5:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,950 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingchuxing K525 Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kingchuxing 128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | op5 usb |
| Test #104,848 - 3/8/25 2:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,950 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | test1 |
| Test #81,191 - 3/7/24 12:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,950 |
| User: | batman |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SANDISK 256GB A2 SD Card on Pi5 |
| Test #82,615 - 3/25/24 11:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,950 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | clear |
| Test #78,115 - 1/23/24 10:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,950 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #78,677 - 1/30/24 11:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,950 |
| User: | YUN |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 64GB Extreme PRO microSD UHS-I C10 U3 V30 A2 SDSQXCU-064G-GN6MA on Pi 5 |
| Test #79,197 - 2/9/24 3:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,950 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk |
| Test #90,899 - 7/12/24 11:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,950 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #63,239 - 10/6/22 1:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,950 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Purple 3.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WD20PURZ-85AKKY0 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | 5400rpm wd purple |
| Test #26,260 - 6/2/20 7:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,950 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Elements Portable HDD |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | WDC WD10SMZW-11Y0TS0 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #125,260 - 7/31/25 9:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,949 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SupTronics X1011 board |
| Test #77,440 - 1/13/24 1:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,949 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #90,594 - 7/6/24 11:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,949 |
| User: | SD Card |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 128GB |
| Test #88,933 - 6/8/24 2:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,949 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #82,704 - 3/26/24 9:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,949 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | MicroSD 256GB |
| Test #5,461 - 12/21/19 6:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,949 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung USB 3.1 |
| Test #102,513 - 1/26/25 8:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,948 |
| User: | SlayaPi |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | CM5 4/32 T2 |
| Test #103,624 - 2/13/25 8:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,948 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #124,756 - 7/14/25 6:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,948 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC WD50NMZW-59BCBS0 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #61,303 - 7/21/22 2:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,948 |
| User: | Ozz |
| Brand: | Samsung Spinpoint HD Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung HD204UI |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |