To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #77,838 - 1/20/24 5:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,940 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | test2 |
| Test #86,764 - 5/5/24 10:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,940 |
| User: | dnsmichi |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme PRO A2 256 GB on Pi 5 |
| Test #87,139 - 5/9/24 6:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,940 |
| User: | LM |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro |
| Test #4,950 - 12/9/19 10:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,940 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU650 |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | AData SU650 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Adata 120gb ssd rpi3b+ |
| Test #1,448 - 8/19/19 6:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,940 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Test #99,011 - 11/29/24 9:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,939 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SD Card 2 |
| Test #100,945 - 1/1/25 12:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,939 |
| User: | JeffMcClain |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | RPi5 8GB uSD Samsung 128GB |
| Test #105,826 - 3/29/25 1:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,939 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SR64G |
| Test #81,723 - 3/17/24 11:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,939 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital VelociRaptor 3.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC WD3000HLHX-01JJPV0 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Test #78,013 - 1/22/24 11:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,939 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Ultimate (YE4SD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung YE4SD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung |
| Test #78,717 - 1/31/24 4:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,938 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 5 SDCard |
| Test #88,632 - 6/4/24 10:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,938 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung EVO+ |
| Test #90,319 - 7/1/24 7:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,938 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE8QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GE8QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Micro SD Samsung EVI 256GB |
| Test #86,070 - 4/26/24 2:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,938 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Cytron Makerdisk |
| Test #86,528 - 5/2/24 3:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,938 |
| User: | optimox |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk USD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | rpisd |
| Test #132,474 - 3/18/26 10:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,938 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk ext in pi5 |
| Test #103,203 - 2/6/25 10:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,937 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | i don,t know |
| Test #70,485 - 5/26/23 12:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,937 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | noe |
| Test #87,909 - 5/26/24 10:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,937 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro 128 GB on a Pi 5 |
| Test #76,490 - 12/25/23 12:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,937 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsund 128 SD Card |