To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #82,656 - 3/25/24 10:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,936 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 64GB |
| Test #91,073 - 7/16/24 1:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,936 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #87,053 - 5/8/24 8:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,936 |
| User: | PEOPLE3D |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EvoPlus 128 Gb MicroSD |
| Test #103,400 - 2/8/25 9:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,936 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier A1 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData USD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #894 - 7/20/19 8:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,936 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba MQ04UBD200 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Toshiba Canvio |
| Test #5,946 - 12/30/19 5:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,936 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Test #50,331 - 9/15/21 7:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,936 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SDSSDA120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | abc |
| Test #124,284 - 7/5/25 2:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,935 |
| User: | stanoba |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme PRO 64GB on Pi 5 internal card reader |
| Test #96,852 - 10/26/24 9:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,935 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JD4RT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung JD4RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung SD Card on Pi 5 embeded slot |
| Test #86,083 - 4/26/24 8:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,935 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sandisk external |
| Test #76,089 - 12/18/23 6:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,935 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung evo 256gb pi5 4gb |
| Test #76,259 - 12/21/23 1:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,934 |
| User: | QuakerOates |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #76,464 - 12/24/23 4:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,934 |
| User: | jfp |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi5+SandiskExtreme128A2 |
| Test #90,053 - 6/27/24 2:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,934 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (FE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung FE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD card |
| Test #82,636 - 3/25/24 4:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,934 |
| User: | Dload Upload Total Spent Left Speed |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #115,413 - 5/7/25 12:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,934 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC MyPassport2626 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Rpie test |
| Test #96,313 - 10/16/24 11:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,933 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sysbench |
| Test #77,191 - 1/7/24 12:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,933 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SDCard 32GB |
| Test #61,097 - 7/12/22 6:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,933 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Buffalo SSD-PUTCN Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Buffalo SSD-PUTC/N |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | rpi2b-ssd-bench |
| Test #56,717 - 2/11/22 6:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,932 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | rpi400 |