To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #130,062 - 12/31/25 3:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,779 |
| User: | bmidy4 |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 4 with new Pui 5 SD card -bmidy4 |
| Test #127,134 - 9/24/25 6:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,779 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | free -h |
| Test #104,694 - 3/4/25 2:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,779 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk sd card |
| Test #13,369 - 3/22/20 10:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,779 |
| User: | Ted |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SANDisk 64 GB USB Flash Drive in Pi4 USB 3.0 |
| Test #53,691 - 12/8/21 11:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,779 |
| User: | NetApp |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Lexar 32GB 633x High Performance Micro SD |
| Test #46,594 - 6/11/21 1:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,779 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Intenso SSDSataIII |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Hallo ddd |
| Test #88,154 - 5/30/24 5:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,779 |
| User: | Cytron Makerdisk |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Cytron Makerdisk |
| Test #6,955 - 1/14/20 10:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,779 |
| User: | Larryb |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk 32 GB Flash drive used as rootfs(/dev/sda2) USB 3 drive on Pi 4 USB 3 Port. |
| Test #7,933 - 2/1/20 9:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,778 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #18,470 - 4/16/20 6:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,778 |
| User: | Greg |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston Canvas Go! Plus 64GB microSD card on Pi 4 |
| Test #74,290 - 11/16/23 11:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,778 |
| User: | kimo |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | amazon basics 64gb on pi4 |
| Test #71,613 - 7/19/23 5:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,778 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SE32G on Pi 4 |
| Test #131,396 - 2/10/26 10:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,778 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | free -h |
| Test #95,703 - 10/5/24 11:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,778 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Orange Pi 5 Pro |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #124,835 - 7/17/25 1:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,778 |
| User: | temp |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | temp |
| Test #95,580 - 10/3/24 5:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,778 |
| User: | fyredragon69 |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung EVO Plus 64GB Micro SD Card on a Pi 5 |
| Test #75,533 - 12/7/23 5:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,778 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | amazon 64gb |
| Test #75,950 - 12/16/23 4:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,777 |
| User: | Kwazy Kwis |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD256 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston Canvas Select Plus on RPi 4B Running BullsEye 32 Bit |
| Test #14,036 - 3/28/20 12:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,777 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sdkarte |
| Test #21,846 - 4/30/20 9:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,777 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |