To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #78,536 - 1/28/24 10:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,784 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 128GB microSD on Pi 5 |
| Test #79,020 - 2/5/24 7:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,784 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra |
| Test #79,070 - 2/7/24 12:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,784 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #75,298 - 12/1/23 2:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,783 |
| User: | am2023 |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung EvoPlus 64GB on Pi 5 |
| Test #64,536 - 11/27/22 3:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,783 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SDSSDP064G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | sandisk 60g |
| Test #43,839 - 4/14/21 3:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,783 |
| User: | tttemppu |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | KINGSTON Canvas Go! Plus 256 Gb |
| Test #97,091 - 10/29/24 8:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,783 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extrene 64GB Pi 5 |
| Test #25,114 - 5/22/20 4:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,783 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung SSD860EVOmSATA250GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | SSD 860 EVO mSAT size: 232.89 pi 3B using pi-Desktop |
| Test #25,383 - 5/24/20 5:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,783 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk A1 Class 10 V30 U3 |
| Test #64,590 - 11/29/22 1:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,782 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | yh |
| Test #11,539 - 3/5/20 1:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,782 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #53,084 - 11/25/21 2:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,782 |
| User: | lordomen |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SD Extreme 32GB RPi400 |
| Test #57,617 - 3/5/22 4:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,781 |
| User: | gitfiddle |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32G on Pi 4 |
| Test #93,020 - 8/16/24 5:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,781 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FE4S9) |
| Board: | Radxa ROCK 3A |
| Device: | Samsung FE4S9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | samsung sd rock 3a |
| Test #98,497 - 11/20/24 4:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,781 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | C10 |
| Note: | sandisk Micro SD card |
| Test #123,078 - 5/31/25 4:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,780 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Microsd card |
| Test #103,082 - 2/4/25 8:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,780 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #132,276 - 3/11/26 8:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,780 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #75,303 - 12/1/23 6:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,780 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme microSDXC UHS-I Speicherkarte 256 GB |
| Test #66,321 - 1/21/23 5:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,780 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | k |