To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #56,191 - 2/1/22 6:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,756 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Lexar 633X 64GB A1 MicroSD |
| Test #8,939 - 2/16/20 3:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,756 |
| User: | rezin8 |
| Brand: | Monster Digital Overdrive Mini Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Monster OD3.0MINISSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Monster OD3.0 MINI SSD |
| Test #6,724 - 1/10/20 11:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,756 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD850PRO256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #6,103 - 1/1/20 3:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,755 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung SSD860EVOmSATA250GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | SSD 860 EVO mSAT size: 232.89 GiB on Pi 3 |
| Test #74,892 - 11/23/23 3:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,755 |
| User: | Pulver |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EF8S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EF8S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung 512Gb sd-micro |
| Test #27,966 - 6/25/20 2:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,755 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #24,787 - 5/18/20 2:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,755 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Scorpio 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD10JMVW-11AJGS3 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | WD on Pi 4 |
| Test #123,203 - 6/3/25 1:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,755 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD-Card |
| Test #106,489 - 4/17/25 7:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,754 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #102,038 - 1/18/25 6:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,754 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Microsd |
| Test #41,277 - 3/2/21 3:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,754 |
| User: | overclocker |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk extreme 32gb2 |
| Test #95,459 - 10/1/24 2:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,754 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung JC1S5 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung uSD Pi 5 Nvme data |
| Test #89,249 - 6/13/24 8:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,754 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR400) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR400 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | microSD |
| Test #75,436 - 12/4/23 11:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,753 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung JC1S5 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #75,510 - 12/7/23 2:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,753 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sdcard |
| Test #77,026 - 1/5/24 9:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,753 |
| User: | km |
| Brand: | Kingston SD OEM (128GB) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston 128GB |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Microcenter 128GB SD on Raspberry Pi 5 |
| Test #43,055 - 3/30/21 4:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,753 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE64G) |
| Board: | FriendlyElec NanoPi M4 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung64GB |
| Test #67,108 - 2/10/23 6:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,753 |
| User: | Renny82 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SDU1) |
| Board: | Orange Pi 4 LTS |
| Device: | SanDisk SDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk 115 Gb on Orange Pi 4 LTS |
| Test #67,117 - 2/11/23 2:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,753 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SDCHE) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kingston SDCHE |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston Micro SD Endurance 64 |
| Test #131,524 - 2/14/26 3:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,753 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |