To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #9,486 - 2/19/20 5:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,759 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital PiDrive |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD2500LMCW-11D9GS3 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | WDLABS Elements 25a2 Using Pi 4 |
| Test #90,426 - 7/3/24 4:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,759 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | pi5_sdcard |
| Test #78,862 - 2/3/24 2:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,759 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #80,871 - 3/4/24 6:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,759 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Toshiba SA128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #62,977 - 9/24/22 5:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,759 |
| User: | wytshade |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Unbranded SD card on Pi 4 |
| Test #47,390 - 7/4/21 1:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,759 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate FireCuda Gaming Hybrid |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Seagate ST2000LX001-1RG174 |
| Class: | SSHD (2.5" SATA) |
| Test #103,041 - 2/4/25 7:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,758 |
| User: | mcdis |
| Brand: | Western Digital Green 3.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 1.0 |
| Device: | WDC WD10EADS-22M2B0 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | in CM5 Dev Kit Case |
| Test #128,747 - 11/14/25 11:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,758 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SE16G |
| Class: | C10 U3 |
| Test #75,675 - 12/10/23 12:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,758 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #53,893 - 12/13/21 7:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,757 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Seagate ST1000LM025HN-M101ABB |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Test RPi4media |
| Test #20,473 - 4/25/20 5:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,757 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #8,664 - 2/15/20 7:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,757 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk extreme 32gb |
| Test #127,098 - 9/23/25 5:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,757 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #98,922 - 11/27/24 2:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,756 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung MicroSD |
| Test #99,186 - 12/2/24 2:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,756 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC200) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC200 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #106,054 - 4/4/25 10:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,756 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SH64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk |
| Test #95,738 - 10/6/24 12:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,756 |
| User: | MHD |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SANDISK 128 GO |
| Test #56,191 - 2/1/22 6:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,756 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Lexar 633X 64GB A1 MicroSD |
| Test #8,939 - 2/16/20 3:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,756 |
| User: | rezin8 |
| Brand: | Monster Digital Overdrive Mini Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Monster OD3.0MINISSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Monster OD3.0 MINI SSD |
| Test #6,724 - 1/10/20 11:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,756 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD850PRO256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |