To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #101,334 - 1/7/25 2:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,750 |
| User: | nordlund |
| Brand: | Western Digital easystore |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WD20SDRW-11VUUS1 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | usb_sata on PI5 |
| Test #106,796 - 4/24/25 2:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,750 |
| User: | sanfisko |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | BananaPi BPI-M4-Zero |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | BPiM4Zero |
| Test #92,506 - 8/8/24 2:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,750 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #87,103 - 5/8/24 7:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,750 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | 32GB Lexar E series microSDHC, Pi 4B, 64 bit Debian Bookworm, /dev/mmcblk0p2 |
| Test #81,430 - 3/11/24 5:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,750 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | pi5 scandisc128gb w cooling tower |
| Test #79,548 - 2/14/24 2:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,750 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | microSD card |
| Test #87,902 - 5/26/24 9:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,749 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #92,381 - 8/6/24 2:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,749 |
| User: | Lobsterman |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Crucial P3 500 G Gen 3 3D NAND NVME M.2 SSD ON RPI 5 USING Geekworm X1004 PCIe to Dual M.2 HAT |
| Test #25,144 - 5/22/20 8:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,749 |
| User: | Fred |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Ultra Fit 64GB on Pi 4 USB 3.0 |
| Test #22,285 - 5/2/20 1:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,749 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE16G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | MicroSH class 10 |
| Test #8,707 - 2/15/20 11:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,749 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE16G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #54,484 - 12/23/21 3:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,749 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk extreme 32gb |
| Test #83,557 - 4/2/24 2:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,748 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry Pi 5 / SanDisk Extreme Pro 32GB |
| Test #81,546 - 3/13/24 7:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,748 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | samsung 64 gb usb stick running bookworm lite on Pi 4 4GB overclocked 2100 Mhz gpu-700 Mhz |
| Test #93,187 - 8/20/24 7:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,748 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 128Gb Extreme pro sdsqxcd-128g-gn6ma |
| Test #57,462 - 2/28/22 7:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,748 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC ATAWDCWD10JPVT-75A |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | WD Scorpio Blue, 1 TB, Orico cassette tape SATA-USB3 adapter on Pi4 |
| Test #11,608 - 3/6/20 8:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,748 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #24,131 - 5/12/20 1:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,748 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 32GB on Pi4 |
| Test #21,625 - 4/29/20 12:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,748 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | teststef |
| Test #26,558 - 6/6/20 10:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,747 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi DeskStar 7200RPM |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Hitachi HDS723020BLA642 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |