To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #78,362 - 1/26/24 8:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,747 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | PNY PRO Elite microSD 64GB on Pi 5 |
| Test #49,484 - 8/25/21 12:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,747 |
| User: | yen1co |
| Brand: | Seagate Expansion Desktop HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ExpansionDesk |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Seagate Expansion Desk 4.55 TiB on Pi 4 |
| Test #100,975 - 1/2/25 1:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,747 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD30NMRW-11YL9S4 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD My Passport 3TB 2.5 WD30NMRW-11YL9S4 on USB3 on Pi4 |
| Test #96,999 - 10/28/24 9:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,747 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #68,046 - 3/8/23 2:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,747 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Seagate ST500LM021-1KJ152 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | fwestdigital seaggaate 500g using jms578 sata |
| Test #8,017 - 2/2/20 7:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,747 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Test #73,293 - 9/25/23 5:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,747 |
| User: | cheezmonkey |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | RetroFlag PiStation, no-name SDcard |
| Test #61,781 - 8/8/22 4:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,747 |
| User: | olliko |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | PI 4 - SanDisk 32GB |
| Test #58,010 - 3/18/22 7:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,746 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Lexar 64GB A2 v3 |
| Test #59,550 - 5/9/22 12:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,746 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD860EVO1TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 860 EVO SSD 1TB on Pi 3B+ using Dell SATA to USB adapter |
| Test #43,134 - 3/31/21 11:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,746 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Netac 250gb usb |
| Test #46,264 - 6/1/21 3:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,746 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #51,997 - 11/1/21 6:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,746 |
| User: | seismomanSDR |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 32GB A1 U3 V30 on Pi400 |
| Test #27,307 - 6/17/20 7:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,746 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #583 - 6/28/19 2:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,746 |
| User: | MrS |
| Brand: | Lexar Micro SD Card USB Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar uSDUHS2RDR |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Lexar USB Reader w Samsung Extreme Pro |
| Test #101,048 - 1/2/25 9:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,746 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | booted authentic raspberry pi 32GB Class: A2 Class 10 V30 U3 microSD in raspberry pi 4B |
| Test #128,356 - 11/1/25 10:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,746 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi5 |
| Test #105,874 - 3/31/25 3:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,746 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | samsung sd 32gb |
| Test #104,090 - 2/21/25 9:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,745 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk 64GB Ultra |
| Test #48,688 - 8/6/21 3:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,745 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Expansion HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate Expansion |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | test |