To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #96,742 - 10/24/24 11:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,692 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #79,401 - 2/13/24 1:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,692 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SE16G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | micro-SD RPi5 Rasbian 64 full |
| Test #92,484 - 8/8/24 3:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,692 |
| User: | test |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #12,362 - 3/13/20 4:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,691 |
| User: | PabloMK7 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | 32GB SD Card Class 10 |
| Test #70,229 - 5/17/23 10:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,691 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #5,819 - 12/28/19 7:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,691 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #52,899 - 11/21/21 11:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,691 |
| User: | SW |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB microSD Card, 100MB/s, Read Class 10, UHS-I, U3, V30 on Pi 4B |
| Test #51,989 - 11/1/21 3:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,690 |
| User: | Plum |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #65,606 - 1/6/23 4:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,690 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #59,150 - 4/24/22 2:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,689 |
| User: | usbhdd |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | hdd |
| Test #89,054 - 6/10/24 3:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,689 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (128GB) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston 128GB |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #25,912 - 5/30/20 12:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,689 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #4,029 - 11/20/19 10:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,689 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme |
| Test #4,041 - 11/20/19 9:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,689 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk 32gig |
| Test #77,388 - 1/11/24 11:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,688 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Toshiba SA128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #68,947 - 4/2/23 5:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,688 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston A400 SS |
| Test #14,877 - 4/5/20 11:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,688 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Exteme Pro |
| Test #79,205 - 2/9/24 5:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,687 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #83,197 - 3/30/24 5:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,687 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #93,181 - 8/20/24 5:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,687 |
| User: | test |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test |