To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #9,055 - 2/17/20 9:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,647 |
| User: | ifarkas |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32Gb microSDHC UHS-I U3 A1 card |
| Test #104,419 - 2/26/25 5:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,647 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JD4RT) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Lite 1.0 |
| Device: | Samsung JD4RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | samsung128sd |
| Test #50,933 - 10/3/21 9:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,646 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #59,444 - 5/5/22 4:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,646 |
| User: | StormLord |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | FNK GenericSTORAGEDEVICE |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Patriot LX 32GB SD via usb3 sd reader |
| Test #64,085 - 11/9/22 10:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,646 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team SD (SDU3) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Team SDU3 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | TEAM SD PI4 |
| Test #62,584 - 9/9/22 12:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,645 |
| User: | rado |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Goodram 128GB Class 10 U1 |
| Test #66,073 - 1/15/23 4:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,645 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #118,639 - 5/21/25 1:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,645 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | FNK GenericSTORAGEDEVICE |
| Class: | USB Flash |
| Test #41,766 - 3/10/21 3:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,645 |
| User: | daki |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #53,610 - 12/6/21 9:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,645 |
| User: | A400 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston A400 |
| Test #9,403 - 2/18/20 4:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,645 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | cheap microSD card on Pi 4 |
| Test #1,435 - 8/19/19 8:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,644 |
| User: | adren |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #5,240 - 12/15/19 11:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,644 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme MicroSD |
| Test #7,282 - 1/20/20 1:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,644 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC MyPassport0810 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD My Passport Ultra 1TB on Pi 4 using USB3 |
| Test #76,659 - 12/28/23 8:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,644 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | first start micro sd |
| Test #100,358 - 12/23/24 10:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,644 |
| User: | jj |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | ki |
| Test #131,463 - 2/13/26 2:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,644 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #67,751 - 3/1/23 1:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,644 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Seagate ST2000LM015-2E8174 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #19,297 - 4/19/20 1:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,644 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SD 32GB on Pi 4 |
| Test #12,982 - 3/19/20 1:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,644 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro 32GB micro sd-card on a Pi 4 |