To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #125,882 - 8/19/25 11:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,506 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #130,066 - 12/31/25 9:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,506 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston Micro SD Card USB Reader |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Kingston Generic-USB3.0CRW-SD |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk64GBextreme in Raspberry Pi5B |
| Test #69,750 - 4/29/23 1:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,506 |
| User: | rootshellz |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 256GB Micro SD on OrangePi 5 |
| Test #13,421 - 3/22/20 7:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,506 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi Ultrastar |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Hitachi HDP725050GLA360 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Test #17,718 - 4/13/20 3:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,506 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD1600BEKT-60V5T1 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | WD Scorpio Black on Pi 4 using Sabrent SATA to USB with quirks |
| Test #14,002 - 3/28/20 8:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,505 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | USB Stick |
| Test #25,011 - 5/21/20 4:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,505 |
| User: | frans |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | testsd |
| Test #26,714 - 6/9/20 2:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,505 |
| User: | jueti |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A1 C6 V30 |
| Note: | xIake Card High U30-64G |
| Test #72,017 - 8/4/23 12:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,505 |
| User: | fearlipe |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO Green 128GB direct on raspberry pi 4 sd slot. |
| Test #76,562 - 12/26/23 8:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,505 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD CARD |
| Test #86,951 - 5/7/24 6:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,505 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #95,808 - 10/8/24 12:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,505 |
| User: | abhilab |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 64G on a Pi 5 |
| Test #131,777 - 2/23/26 3:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,505 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Seagate ST1000LM014-1EJ164 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #132,729 - 4/4/26 5:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,505 |
| User: | Meganium97 |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung EVO+ on Pi 4 8GB overclocked to 2G.1GHz |
| Test #123,128 - 6/1/25 2:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,505 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 32 GB SDHC |
| Test #113,188 - 5/5/25 12:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,504 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #131,831 - 2/24/26 7:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,504 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #98,687 - 11/23/24 11:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,504 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #99,202 - 12/3/24 12:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,504 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Lexar USBFlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Test #61,307 - 7/21/22 3:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,504 |
| User: | Zloy |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston Canvas Select Plus on Pi 4B |