To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #46,844 - 6/20/21 10:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,504 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Intel NVMe SSD on Pi 4 using Realtek USB adapter |
| Test #77,562 - 1/15/24 12:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,504 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Test #90,612 - 7/7/24 4:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,504 |
| User: | teslabn |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Evo Plus 128GB SD Card on Pi 4 |
| Test #90,786 - 7/11/24 1:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,504 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung A2 Class 10 SD Card |
| Test #91,329 - 7/20/24 3:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,504 |
| User: | kielbasa |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Kingston Ultra 32GB SSD rpi 5 |
| Test #7,821 - 1/30/20 3:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,504 |
| User: | Askepot |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Hitachi HTS541075A9E680 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | HGST 750 GB HDD in a ASM1051E(?)-based USB 3 enclosure on a Pi 4 (4GB) w. quirks |
| Test #3,164 - 10/21/19 8:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,504 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk SD card 64GB |
| Test #9,816 - 2/21/20 3:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,503 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #4,385 - 11/30/19 8:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,503 |
| User: | tmd |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | USB Sandisk |
| Test #72,330 - 8/14/23 2:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,503 |
| User: | Spikeyjohnson |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro 64GB A2, C10, V30, U3. Installed on Armbian on Libre Computer Renegade. |
| Test #58,776 - 4/11/22 4:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,503 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #106,512 - 4/17/25 11:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,503 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SD CARD |
| Test #101,586 - 1/10/25 11:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,503 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | WD SSD 2tb +storage |
| Test #81,330 - 3/10/24 6:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,503 |
| User: | tr |
| Brand: | Transcend SSD200 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Transcend TS120GSSD220S |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Tra |
| Test #52,507 - 11/13/21 12:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,503 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Corp. Ultra Flair |
| Test #46,344 - 6/4/21 1:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,502 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SD |
| Test #53,785 - 12/10/21 3:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,502 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | AData SD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #54,518 - 12/23/21 9:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,502 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Silicon Power 32GB microSD UHS-1 Class 10 on RPi 4 |
| Test #49,576 - 8/27/21 1:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,502 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | pihole SD |
| Test #50,602 - 9/24/21 3:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,502 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk - Model: SC128 SD Card on Pi 400 |