To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #123,480 - 6/12/25 3:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,472 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JD2S5 |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | SD Card 128GB Pi4 |
| Test #51,240 - 10/13/21 9:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,472 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #56,005 - 1/27/22 7:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,472 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #43,296 - 4/3/21 8:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,472 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64GB microSD on Pi 4 |
| Test #54,547 - 12/25/21 2:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,471 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | a |
| Test #74,233 - 11/11/23 10:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,471 |
| User: | dgd |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | ASUS Tinker Board S |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | tinkerboard S Armbian 32g sd sandisk red & gold |
| Test #5,403 - 12/19/19 3:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,471 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba MQ01ABD100 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Toshiba HDD on Pi 4 |
| Test #123,328 - 6/7/25 12:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,471 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | chrnnk pi-02-pve sd card |
| Test #133,587 - 5/15/26 6:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,471 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #80,045 - 2/23/24 4:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,471 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Go USB |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SanDisk3.2Gen1 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk SDCZ430-256G-J46 |
| Test #82,279 - 3/22/24 12:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,470 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate BarraCuda Compute HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Seagate ST8000DM004-2U9188 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Test #47,369 - 7/3/21 11:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,470 |
| User: | Altaf3 |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | o |
| Test #68,984 - 4/3/23 10:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,470 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD card only |
| Test #61,768 - 8/7/22 9:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,470 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Disk1 |
| Test #13,910 - 3/27/20 12:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,470 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (AFGCC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk AFGCC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #41,747 - 3/10/21 7:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,470 |
| User: | Monkeey |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Kingston 32GB SD on Pi 4 |
| Test #12,934 - 3/18/20 9:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,470 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | OMV4 SSD |
| Test #5,515 - 12/21/19 7:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,470 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus Thin |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST500LT012-1DG142 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | WD HDD on Pi 4 using SSK SATA to USB adapter |
| Test #2,240 - 9/15/19 11:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,470 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | |
| Class: | USB Flash |
| Test #6,973 - 1/15/20 7:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,470 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |