To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #91,872 - 7/29/24 3:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,473 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk Ultra 16GB |
| Test #88,856 - 6/7/24 11:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,473 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #19,503 - 4/20/20 10:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,473 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO 128gb on Pi4 |
| Test #14,461 - 4/1/20 10:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,473 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba MQ01ABF050 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | vv |
| Test #21,810 - 4/30/20 6:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,473 |
| User: | OH7RX |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Evo Plus 64GB on Pi 4 |
| Test #24,674 - 5/17/20 10:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,473 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung MB-ME64GA/AM |
| Test #43,013 - 3/29/21 9:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,473 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #49,036 - 8/13/21 6:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,473 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital easystore |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | WDC WD10SDRW-34A0XS0 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD Elements WDBUZG0010BBK-EB 1TB USB 3.0 HDD on Pi 400 |
| Test #52,823 - 11/20/21 5:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,473 |
| User: | mit-ph-pi-MicroSD boot |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | PI4 4GB with SanDisk MicroSd |
| Test #98,884 - 11/26/24 1:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,473 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #1,090 - 8/1/19 7:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,473 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #69,411 - 4/16/23 1:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,473 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD64G) |
| Board: | Banana Pi M5 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | kodak |
| Test #22,972 - 5/4/20 2:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,472 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Test #66,716 - 1/30/23 5:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,472 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #82,228 - 3/21/24 11:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,472 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | microSD32GB |
| Test #90,531 - 7/5/24 2:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,472 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | mvme |
| Test #78,122 - 1/23/24 11:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,472 |
| User: | PT |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Pi4 TDA1387 Multibit DAC |
| Test #97,756 - 11/9/24 3:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,472 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | test |
| Test #66,528 - 1/25/23 2:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,472 |
| User: | geerlingguy |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme microSD on Orange Pi 5 |
| Test #104,836 - 3/7/25 4:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,472 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | kingstone |