To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #104,170 - 2/22/25 2:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,385 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 64 Go Extrem PRO microSDXC |
| Test #100,605 - 12/27/24 9:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,385 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk EtremeExtreme Pro 64GB on Pi 4 |
| Test #96,962 - 10/28/24 5:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,385 |
| User: | dusty |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk MicroSD 32GB on Pi 5 |
| Test #79,486 - 2/14/24 4:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,385 |
| User: | sfy |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC200) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC200 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra XCI A1 200 GB |
| Test #79,938 - 2/20/24 3:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,385 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | MD rpi 5 microsd |
| Test #78,780 - 2/1/24 5:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,384 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #91,014 - 7/15/24 2:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,384 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar LX256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Lexar 1066x 256gb on Pi 4 using sd card slot. |
| Test #74,392 - 11/17/23 10:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,384 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme |
| Test #3,895 - 11/15/19 12:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,384 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Evo |
| Test #1,144 - 8/3/19 2:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,384 |
| User: | dmarshall |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #7,713 - 1/27/20 8:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,384 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64GB microSD on Pi 4 |
| Test #4,495 - 12/1/19 2:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,384 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Extrem SSD |
| Test #8,669 - 2/15/20 9:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,384 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate ST1000LM024HN-M101MBB |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #14,323 - 3/30/20 10:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,384 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB micro SD card, 100 Mhz sd card clock |
| Test #12,001 - 3/9/20 5:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,384 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sdcard |
| Test #24,171 - 5/12/20 10:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,384 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | MicroSD Card |
| Test #25,031 - 5/21/20 9:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,384 |
| User: | ExPro |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Ex Pro |
| Test #104,505 - 2/28/25 9:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,384 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sd card |
| Test #42,417 - 3/20/21 9:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,384 |
| User: | Ziolek |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #43,127 - 3/31/21 9:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,383 |
| User: | 3484 |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung 32GB SD Card |