To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #50,748 - 9/28/21 9:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,383 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #56,012 - 1/27/22 9:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,383 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | main128gbsd |
| Test #54,217 - 12/18/21 1:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,383 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #49,229 - 8/20/21 3:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,383 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SD Ultra (SD64G) on Raspberry Pi 4 |
| Test #2,164 - 9/13/19 12:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,383 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #11,901 - 3/8/20 7:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,383 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #8,181 - 2/6/20 11:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,383 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #75,809 - 12/13/23 12:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,383 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi 5 with SD card |
| Test #69,014 - 4/4/23 10:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,383 |
| User: | Kimo |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 64GB extreme on pi4 |
| Test #69,425 - 4/17/23 5:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,383 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | MCPI |
| Test #71,695 - 7/22/23 5:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,383 |
| User: | MestreLion |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk SD64G on Pi 4B rev 1.2 4GB |
| Test #63,236 - 10/6/22 1:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,383 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | no |
| Test #58,098 - 3/20/22 4:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,383 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme microSD A2 64GB on Pi 4B |
| Test #14,536 - 4/2/20 11:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,383 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #22,830 - 5/4/20 4:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,383 |
| User: | dasza77 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | some hd salvaged from a laptop, ut inside an USB3.0 case and connected to RPi4 |
| Test #41,366 - 3/4/21 12:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,383 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #27,672 - 6/22/20 11:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,383 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SP64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP64G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Standard Pi4 |
| Test #28,242 - 6/28/20 7:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,383 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | C10 |
| Note: | Sandisk Class 10 microsd 64gb |
| Test #13,596 - 3/24/20 1:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,382 |
| User: | Altmann |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra SDSQUAR-064G-GN6MA on Pi4 4GB |
| Test #40,877 - 2/21/21 11:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,382 |
| User: | billsidea |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN512) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN512 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 512GB Extreme SD-SDSQxA1-512G-GN6MA |