To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #48,826 - 8/8/21 6:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,380 |
| User: | combr |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 64G A2 on Pi 4 |
| Test #49,900 - 9/4/21 4:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,380 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Samsung T7 SSD on Pi 4 / 4GB |
| Test #53,592 - 12/6/21 2:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,380 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SDCIT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SDCIT |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston Industrial Temperature Gen2 microSD |
| Test #64,210 - 11/14/22 8:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,380 |
| User: | shorted.neuron |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk 128gb in card slot |
| Test #68,497 - 3/20/23 5:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,380 |
| User: | piper |
| Brand: | Verbatim SD (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Verbatim SD64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Verbatim64gb |
| Test #24,271 - 5/13/20 6:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,380 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U1 |
| Note: | SanDisk ultra 64 on pi4 |
| Test #26,989 - 6/13/20 9:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,380 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme microSDXC A2 64GB |
| Test #27,188 - 6/16/20 2:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,379 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra MicroSD on Pi 4 |
| Test #21,086 - 4/27/20 10:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,379 |
| User: | ppet36 |
| Brand: | Western Digital Black 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD5000LPLX-00ZNTT0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Western Digital Black Mobile, WDC WD5000LPLX on Pi 4 using Patriot Gauntlet III adapter |
| Test #26,570 - 6/7/20 5:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,379 |
| User: | evil3dm |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SC64GB on Pi 4 (8Gb) sdcard |
| Test #13,347 - 3/22/20 8:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,379 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme microSDXC UHS-I V30 A2 128GB |
| Test #70,655 - 6/2/23 8:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,379 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC1S5) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung GC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #100,772 - 12/30/24 5:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,379 |
| User: | AKY |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 4B with rnal T7 and T7 Shield on a USB adapter |
| Test #8,975 - 2/16/20 11:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,379 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SD |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Note: | SDCard |
| Test #11,279 - 3/3/20 5:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,379 |
| User: | Dom |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Extreme 64GB |
| Test #70,970 - 6/15/23 2:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,379 |
| User: | coldstoarmer |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SM32G on Rock5B |
| Test #78,798 - 2/1/24 10:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,379 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Storage benchmark |
| Test #75,832 - 12/14/23 3:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,379 |
| User: | filistinliler siksin sizi |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | orospu cocugu israil, ananizi sikeyim |
| Test #86,507 - 5/2/24 6:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,379 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #72,585 - 8/28/23 1:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,379 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung EVO Select 256GB microSD card on Pi 4 |