To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #82,610 - 3/25/24 9:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,381 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 16GB SD card |
| Test #15,361 - 4/7/20 11:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,381 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra Scheda di Memoria MicroSDXC da 128 GB |
| Test #13,427 - 3/22/20 8:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,381 |
| User: | sufviabg |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #24,660 - 5/17/20 7:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,381 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung 128GB SD on Pi 4 |
| Test #68,392 - 3/16/23 9:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,381 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #69,850 - 5/1/23 10:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,381 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 64 GB on Pi 400 |
| Test #62,659 - 9/11/22 6:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,381 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #64,792 - 12/6/22 9:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,381 |
| User: | piper |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | 256gb sams pinn |
| Test #10,400 - 2/25/20 7:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,381 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung auf RPi 4 Test 2 |
| Test #10,105 - 2/22/20 1:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,380 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | MicroCenter 16GB |
| Test #11,196 - 3/2/20 9:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,380 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | samsung evo 64 on pi 4 |
| Test #1,027 - 7/27/19 11:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,380 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Plus |
| Test #76,468 - 12/24/23 11:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,380 |
| User: | j H |
| Brand: | Samsung SD EVO (BB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung BB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Raspberry Pi5 v1.0 Samsung EVP Mi |
| Test #77,478 - 1/13/24 11:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,380 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #78,893 - 2/3/24 12:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,380 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #69,593 - 4/22/23 1:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,380 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | 1 |
| Test #128,853 - 11/21/25 3:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,380 |
| User: | brottobhmg |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | kingdian s280 128gb on Pi 4 using USB ada |
| Test #55,931 - 1/24/22 4:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,380 |
| User: | bacenote |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung EVO Select 128GB MicroSD on Pi 4 |
| Test #43,678 - 4/10/21 1:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,380 |
| User: | niko |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | none |
| Test #48,826 - 8/8/21 6:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,380 |
| User: | combr |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 64G A2 on Pi 4 |