To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #52,473 - 11/12/21 12:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,345 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | ls /boot/firSamsung EVO 128GB |
| Test #45,794 - 5/19/21 10:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,345 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Test #52,812 - 11/19/21 11:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,345 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 128gb Sandisk Micro SDHC on Pi 4 |
| Test #49,321 - 8/21/21 10:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,344 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EE8QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EE8QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO Plus microSDXC 256GB on Pi 4 |
| Test #8,322 - 2/8/20 3:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,344 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Unidentified ASMedia NVMe Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | ASMedia USB3.1TONVME |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #9,465 - 2/19/20 1:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,344 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #11,385 - 3/4/20 3:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,344 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sd card |
| Test #106,913 - 4/26/25 3:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,344 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk SL32G MicroSD card on Pi 5 |
| Test #133,724 - 5/22/26 6:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,344 |
| User: | StevenTheAnimal |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | onn 128GB (walmart) microsdxc on pi-zero-2w |
| Test #16,380 - 4/10/20 10:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,344 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | C10 |
| Note: | SanDisk Ultra 32G |
| Test #26,848 - 6/11/20 12:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,344 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 64GB SAN DISK SD Card |
| Test #40,216 - 2/10/21 2:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,344 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung EVO Plus MicroSD on Pi 4 8GB |
| Test #40,866 - 2/21/21 7:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,344 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk |
| Test #41,992 - 3/14/21 1:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,344 |
| User: | su1ka |
| Brand: | Western Digital Scorpio 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD10JMVW-59AJGS3 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | WD My passport Ultra |
| Test #91,530 - 7/24/24 9:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,344 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #75,175 - 11/28/23 4:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,344 |
| User: | 21sdino |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | microsd 128 sandisk v3 |
| Test #78,636 - 1/30/24 5:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,344 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | rpi5 and micro sd |
| Test #88,502 - 6/3/24 9:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,344 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #88,584 - 6/4/24 11:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,344 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar USBFlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Test #88,664 - 6/5/24 5:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,344 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk estreem microSD on Pi 4 |