To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #25,803 - 5/28/20 7:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,346 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #25,520 - 5/25/20 6:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,345 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 64GB micro sd |
| Test #26,627 - 6/8/20 2:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,345 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | RPi4 8gb, 64 bit |
| Test #23,677 - 5/8/20 11:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,345 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Plus 128 GB on Pi 4 |
| Test #27,944 - 6/24/20 4:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,345 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | C10 |
| Test #14,211 - 3/29/20 1:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,345 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Ultra fit on Pi 4 |
| Test #7,231 - 1/19/20 4:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,345 |
| User: | DS |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO Select 64GB SD on PI 4 |
| Test #1,803 - 9/1/19 10:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,345 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD 64gb Samsung Evo |
| Test #60,759 - 6/27/22 2:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,345 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung FD4Q5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung FD4Q5 on Pi 4 |
| Test #61,080 - 7/11/22 11:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,345 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #62,678 - 9/12/22 4:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,345 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | [B |
| Test #56,663 - 2/10/22 11:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,345 |
| User: | Pi 4 4gb |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung SD Card Reader |
| Test #64,848 - 12/8/22 1:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,345 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung 64GB MicroSD on Pi 4 |
| Test #67,691 - 2/27/23 2:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,345 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | unknown |
| Test #67,968 - 3/6/23 6:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,345 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3A+ 1.0 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | base |
| Test #80,119 - 2/24/24 11:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,345 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung ED2S5 512 GB on Pi4 |
| Test #89,874 - 6/23/24 1:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,345 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #42,465 - 3/21/21 7:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,345 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #51,350 - 10/16/21 6:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,345 |
| User: | Kloter |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | Toshiba MQ04UBF100 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Toshiba Canvio Slim 1Tb Hard Drive SC7219-A2 attached to a Raspberry Pi 400 via USB 3 as boot drive. |
| Test #52,473 - 11/12/21 12:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,345 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | ls /boot/firSamsung EVO 128GB |