To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #10,613 - 2/26/20 6:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,343 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 7200RPM |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Hitachi HTS725025A9A364 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | 240G HD on RP4 |
| Test #11,827 - 3/8/20 7:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,343 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk extreme |
| Test #6,991 - 1/15/20 12:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,343 |
| User: | butter_fry |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | near blank 3b+ |
| Test #4,428 - 11/30/19 10:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,343 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 64GB SD card |
| Test #4,914 - 12/8/19 10:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,343 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE16G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | sdc |
| Test #9,262 - 2/18/20 5:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,343 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Backup+ Slim |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate BUPSlimBK |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #91,788 - 7/27/24 12:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,343 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk SD Card |
| Test #77,695 - 1/18/24 10:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,343 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #94,898 - 9/20/24 12:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,343 |
| User: | onlinejudge95 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk MicroSD on Pi 4B |
| Test #41,368 - 3/4/21 1:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,343 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SDU1 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #42,223 - 3/17/21 10:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,343 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC512) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC512 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | t |
| Test #14,435 - 4/1/20 6:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,343 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #13,343 - 3/22/20 7:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,343 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (BB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung BB1QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #13,679 - 3/25/20 3:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,343 |
| User: | Harkonnenboot |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SN64G Class: A2 Class 10 V30 U3 |
| Test #18,002 - 4/14/20 10:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,343 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk extreme microsdxc 64gb |
| Test #19,774 - 4/22/20 8:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,343 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SD on Pi 4 |
| Test #27,546 - 6/20/20 2:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,343 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SK64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | TestOne |
| Test #27,891 - 6/24/20 3:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,343 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #23,331 - 5/6/20 3:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,343 |
| User: | SDXC 64GB |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SDXC 64GB |
| Test #25,241 - 5/23/20 5:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,343 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk MMC 64 GB |