To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #19,774 - 4/22/20 8:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,343 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SD on Pi 4 |
| Test #27,546 - 6/20/20 2:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,343 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SK64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | TestOne |
| Test #27,891 - 6/24/20 3:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,343 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #23,331 - 5/6/20 3:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,343 |
| User: | SDXC 64GB |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SDXC 64GB |
| Test #25,241 - 5/23/20 5:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,343 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk MMC 64 GB |
| Test #12,795 - 3/17/20 9:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,342 |
| User: | Retr0 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme SD Card |
| Test #40,512 - 2/16/21 1:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,342 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Test #22,898 - 5/4/20 8:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,342 |
| User: | supanjibobu |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Micro SDHC 32GB EVO UHS-I Grade 1 Class 10 on Pi 4 B with 4GB RAM |
| Test #53,505 - 12/5/21 1:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,342 |
| User: | DieMitchell |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk extreme pro 128gb on pi 4 4gb 100mhz sd overclock |
| Test #45,168 - 5/10/21 9:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,342 |
| User: | franco101 |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Pro Edurance 32GB |
| Test #60,645 - 6/24/22 12:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,342 |
| User: | Rafay.Veeve |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Lexar LX128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | LEXAR 1066x microSDXC UHS-I Cards SILVER Series - 128GB |
| Test #60,152 - 6/4/22 12:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,342 |
| User: | dddd |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | dddd |
| Test #64,804 - 12/6/22 7:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,342 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #57,108 - 2/20/22 8:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,342 |
| User: | lemonstre |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JC2RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JC2RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Pro Endurance 64GB MB-MJ64GA on Pi 4 |
| Test #87,831 - 5/19/24 4:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,342 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q9) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Samsung FD4Q9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #83,920 - 4/5/24 3:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,342 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #75,676 - 12/10/23 12:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,342 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston SATA to USB |
| Test #8,955 - 2/16/20 6:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,342 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #6,827 - 1/12/20 10:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,342 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Test #11,506 - 3/5/20 10:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,342 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |