To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #51,263 - 10/14/21 5:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,332 |
| User: | jony |
| Brand: | AData SD Premier Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SD |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Test #52,041 - 11/2/21 7:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,332 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 1.0 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #52,350 - 11/10/21 8:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,332 |
| User: | tla |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 970 evo plus pi nvme |
| Test #44,861 - 5/4/21 7:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,332 |
| User: | Nibz |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD A1 Pi4 rev1.4 2Go |
| Test #53,904 - 12/13/21 10:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,332 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | RPi4 with active cooling |
| Test #91,944 - 7/30/24 3:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,332 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | USD PI 4 |
| Test #76,387 - 12/23/23 6:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,332 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SR64G |
| Test #76,699 - 12/29/23 9:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,332 |
| User: | Brauni |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme SD 64GB on Pi 4 |
| Test #95,004 - 9/22/24 6:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,332 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SD Purple (WX32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WX32G |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Test #2,895 - 10/9/19 7:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,332 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung 32gb MicroSD Class 10 U1 |
| Test #4,269 - 11/27/19 8:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,332 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk SD Card |
| Test #11,094 - 3/1/20 11:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,332 |
| User: | smitchell |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | INDMEM mSATA SSD on Pi 4 using Ableconn USB to mSATA converter |
| Test #9,306 - 2/18/20 9:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,332 |
| User: | John R1 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Micro SD SanDsik SDSQUAR-128g-GN6MA PI 4 2 gig |
| Test #1,831 - 9/2/19 6:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,332 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SanDisk 128msd |
| Test #711 - 7/8/19 8:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,331 |
| User: | jchambers |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra |
| Test #5,883 - 12/29/19 8:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,331 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 1Tb ex MBP9.2 HDD |
| Test #127 - 4/7/19 4:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,331 |
| User: | se55y |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme |
| Test #102,694 - 1/29/25 11:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,331 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #17,607 - 4/13/20 9:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,331 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac AnyDisk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Netac OnlyDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | na64g |
| Test #18,237 - 4/15/20 8:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,331 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingstone Canvas React microSDHC 32GB A1 UHS-I V30 |