To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #20,283 - 4/24/20 10:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,331 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #20,762 - 4/26/20 6:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,331 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo 32GB on Pi 4 |
| Test #14,351 - 3/31/20 8:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,331 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sandisk |
| Test #23,849 - 5/9/20 3:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,331 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung SD32 |
| Test #27,883 - 6/24/20 3:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,331 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #27,994 - 6/25/20 11:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,331 |
| User: | paulwratt |
| Brand: | Lexar Micro SD Card USB Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar microSDRDR |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Ultra 128Gb Ext2 in Lexar sdcard reader on Orico 2.5 SSD USB3 hub on RPi4 |
| Test #74,353 - 11/17/23 9:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,331 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #68,139 - 3/11/23 2:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,331 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SSD |
| Test #69,327 - 4/14/23 4:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,331 |
| User: | tigattack |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme A1 32GB on Pi 4 |
| Test #71,446 - 7/11/23 6:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,331 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | A2 |
| Test #56,696 - 2/11/22 12:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,331 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung Evo Plus SD 64GB V10 A1 on Pi 4 |
| Test #56,842 - 2/14/22 7:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,331 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF512) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SF512 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Test456 |
| Test #53,642 - 12/7/21 12:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,331 |
| User: | techogre |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD Card |
| Test #48,822 - 8/8/21 4:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,331 |
| User: | krzys9876 |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk UltraFit 32GB |
| Test #49,462 - 8/25/21 2:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,331 |
| User: | Ghoses |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung SD EVO Select 128GB on Pi 4 8GB |
| Test #49,499 - 8/25/21 8:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,331 |
| User: | rodr |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE16G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 16GB microSD on Pi 4 with Raspbian Buster 32-bit |
| Test #44,239 - 4/22/21 4:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,331 |
| User: | michaelw |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | KingstonAS400 120GB Rpi4 |
| Test #50,932 - 10/3/21 9:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,331 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #52,272 - 11/8/21 3:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,331 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #52,650 - 11/16/21 9:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,330 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung 128 EVO on Pi 4 with overclock=100 |