To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #4,878 - 12/7/19 11:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,330 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #4,910 - 12/8/19 9:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,330 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #5,601 - 12/23/19 8:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,330 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test2358 |
| Test #5,959 - 12/30/19 8:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,330 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 64 - Class 1?0 - A1 on Pi 4 |
| Test #1,913 - 9/5/19 11:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,330 |
| User: | JM |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | A SD card SanDisk Ultra 64GB |
| Test #78,261 - 1/25/24 12:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,330 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A55 Series |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | SP SolidStateDisk |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | after cloning to ssd |
| Test #129,038 - 11/25/25 12:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,330 |
| User: | pietrouk (RCM) |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 4 with SD |
| Test #59,075 - 4/21/22 8:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,330 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Max Endurance 32G on Pi 4 |
| Test #59,988 - 5/28/22 9:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,330 |
| User: | HouseHome |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #61,211 - 7/16/22 7:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,330 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Rando micro SD on Pi 4 4GB |
| Test #87,847 - 5/20/24 1:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,330 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | default sd card |
| Test #82,746 - 3/26/24 3:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,330 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry Pi 4B 8GB with SanDisc SDcard |
| Test #79,836 - 2/18/24 1:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,329 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #72,978 - 9/11/23 3:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,329 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | ASUS Tinker Board 2-2S |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sd samsung |
| Test #2,989 - 10/14/19 6:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,329 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #43,109 - 3/31/21 6:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,329 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba MQ01ABD100 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Toshiba Elements 3.0 on Raspberry Pi 4 |
| Test #43,153 - 4/1/21 1:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,329 |
| User: | daki |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #55,787 - 1/20/22 9:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,329 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #53,421 - 12/3/21 1:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,329 |
| User: | klein0r |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Micro SD Card on Pi 4 |
| Test #44,823 - 5/3/21 10:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,329 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk SC64G A1 Class 10 U1 SD on Pi 4 |