To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #44,823 - 5/3/21 10:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,329 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk SC64G A1 Class 10 U1 SD on Pi 4 |
| Test #46,336 - 6/4/21 2:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,329 |
| User: | AztecPyramid |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo Endurance Pro 32G MicroSD Pi 4 8G |
| Test #25,723 - 5/28/20 4:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,329 |
| User: | asd |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Sumsing |
| Test #23,273 - 5/5/20 7:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,329 |
| User: | bg |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | pi4b 128gb msata |
| Test #23,431 - 5/6/20 8:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,329 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Kingston 300V SSD 120GB on Pi4 using ASMedia Technology Inc. ASM1153 SATA 3Gb/s Adapter |
| Test #23,935 - 5/10/20 2:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,329 |
| User: | Aedler |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD sandisk extreme pro 64gb (A2) |
| Test #24,385 - 5/15/20 4:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,329 |
| User: | Zamu |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 64GB A2 |
| Test #12,983 - 3/19/20 1:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,329 |
| User: | hddpi |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Hitachi HTS545032B9SA00 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #12,988 - 3/19/20 1:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,329 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 64GB |
| Test #13,317 - 3/22/20 4:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,329 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #61,664 - 8/4/22 8:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,329 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung FD4Q5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Pro Plus 128GB on RPi4B |
| Test #64,150 - 11/11/22 11:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,329 |
| User: | shorted.neuron |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk endurance 128GB |
| Test #56,943 - 2/16/22 7:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,329 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Expansion Desktop HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ExpansionDesk |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | test |
| Test #66,964 - 2/7/23 5:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,329 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SSD? |
| Test #105,308 - 3/17/25 12:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,329 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston Micro SD Card USB Reader |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Kingston Generic-USB3.0CRW-SD |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Evo Plus, A2 Class 10 V30 U3 in Plugable USB 3.0 adapter in Raspberry Pi 5B |
| Test #99,388 - 12/6/24 1:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,329 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (8WPD3) |
| Board: | Orange Pi PC Plus |
| Device: | Samsung 8WPD3 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | opi pc plus |
| Test #125,910 - 8/21/25 6:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,329 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD16G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #127,193 - 9/27/25 4:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,328 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #131,123 - 1/31/26 11:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,328 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Dummy desc |
| Test #96,580 - 10/21/24 6:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,328 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (GF8S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GF8S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | sandisk |