To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #23,672 - 5/8/20 11:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,316 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #12,337 - 3/12/20 8:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,316 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme SD on Pi 4 32Gig |
| Test #45,632 - 5/16/21 2:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,316 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #53,358 - 12/2/21 4:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,316 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD3200BUDT-63DPZY0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | WD USB HDD on Pi 4 |
| Test #53,634 - 12/7/21 9:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,316 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #46,688 - 6/14/21 7:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,316 |
| User: | Mikifriki |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung SD EVO+ Class10 |
| Test #50,798 - 9/29/21 5:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,316 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #49,096 - 8/15/21 10:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,316 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #52,879 - 11/21/21 8:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | test |
| Test #53,917 - 12/13/21 2:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | shorted.neuron |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung BAR 128GB on pi4b usb3 port, ubuntu 20.04 |
| Test #54,375 - 12/21/21 12:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | nihonium |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Note: | SanDisk Ultra 32GB on Pi 4 |
| Test #44,718 - 5/1/21 9:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | cpo |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | later |
| Test #46,665 - 6/13/21 3:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro / Pi4 (standard clock speed) |
| Test #83,513 - 4/2/24 8:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Toshiba DTB520 |
| Test #77,611 - 1/16/24 1:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk U110 mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SDSA6MM-008G-1006 |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #86,857 - 5/6/24 10:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTR30 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston DataTraveler3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Test #103,433 - 2/10/25 1:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (EZSD1) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk EZSD1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | random sd card |
| Test #104,059 - 2/20/25 7:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | Matt761 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 64gb |
| Test #100,430 - 12/24/24 12:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | tmt |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Rpi4 |
| Test #2,703 - 10/1/19 4:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |