To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #9,752 - 2/20/20 2:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EFAQK) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EFAQK |
| Class: | C10 U3 |
| Test #943 - 7/24/19 7:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra |
| Test #7,011 - 1/15/20 2:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | micro ssd 64GB ScanDisk Extreme R160-W60MBs |
| Test #18,111 - 4/14/20 7:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | 2T USB Share and 8T Time Machine Share on Pi 4 w 4GB RAM and a 10-port Anker USB 3.0 Hub |
| Test #14,498 - 4/2/20 3:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra |
| Test #23,573 - 5/7/20 6:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung micro SD card 128GB |
| Test #25,439 - 5/25/20 11:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Panasonic Y064M |
| Class: | A1 C10 U3 |
| Note: | officielle micro-SD NOOBS 64GB classe A1 Panasonic |
| Test #26,564 - 6/7/20 2:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #27,995 - 6/25/20 11:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Barracuda |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST9250421ASG |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | 256G HD OBS |
| Test #68,087 - 3/9/23 4:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Phison SD (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Phison SD128 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Phison SD128 A1 Class10 V30 U3 |
| Test #68,480 - 3/19/23 4:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #56,787 - 2/13/22 9:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | Bernd H. |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra USB 3.0 Flash-Laufwerk on pi400 |
| Test #72,786 - 9/2/23 5:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | DGD |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Buster 32 Lite LXQT Desktop sandisk 32G sd-card Pi-3 |
| Test #62,592 - 9/9/22 7:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | Arthur |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A2 (SK128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SK128 |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Test #62,982 - 9/24/22 6:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | MaxIkar |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #64,675 - 12/1/22 8:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | piper |
| Brand: | Verbatim SD (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Verbatim SD64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Verbatim blackngold 64gb |
| Test #62,393 - 9/3/22 7:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Orange |
| Test #62,075 - 8/19/22 2:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,314 |
| User: | Smoovy |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | an |
| Test #62,473 - 9/6/22 10:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,314 |
| User: | George20191 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 64GB on Pi 4 under LXQT on Rasbperry Pi OS |
| Test #68,390 - 3/16/23 8:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,314 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung FD4Q5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |