To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #45,963 - 5/23/21 8:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,293 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung SD 64 Evo+ |
| Test #53,431 - 12/3/21 2:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,293 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | scheda micro sd |
| Test #53,677 - 12/8/21 8:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,293 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #53,891 - 12/13/21 5:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,293 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk on RPi4 with active cooling |
| Test #51,109 - 10/9/21 6:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,293 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #47,113 - 6/26/21 8:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,293 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Setup 2 SSDs USB Adapter |
| Test #6,818 - 1/12/20 7:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,293 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 256GB MicroSDXC UHS-I Memory Card for Nintendo Switch |
| Test #2,290 - 9/17/19 3:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,293 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Mirco |
| Test #2,519 - 9/24/19 3:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,293 |
| User: | LH |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD card SanDisk Ultra 64GB |
| Test #2,935 - 10/12/19 9:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,293 |
| User: | MagicCW |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SD Card |
| Test #4,875 - 12/7/19 9:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,293 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #76,502 - 12/25/23 4:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,293 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston 32GB pi |
| Test #78,173 - 1/23/24 3:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,293 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Go USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SanDisk3.2Gen1 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk boot usb |
| Test #82,813 - 3/27/24 3:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,292 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | ssd rasp |
| Test #90,114 - 6/27/24 6:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,292 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung FD4Q5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Jmicron adapter on rpi 4 |
| Test #86,194 - 4/28/24 11:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,292 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #72,791 - 9/2/23 6:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,292 |
| User: | DGD |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Buster 32 Lite LXQT Desktop sandisk 32G sd-card Pi-3 |
| Test #58,371 - 3/28/22 7:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,292 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | hdparm |
| Test #68,105 - 3/10/23 5:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,292 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk |
| Test #98,292 - 11/17/24 4:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,292 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | MicroSD Ri 4 SanDisk Ultra |