To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #8,459 - 2/11/20 2:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Test1 |
| Test #8,491 - 2/12/20 10:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | mjpm |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Kingston UV500 SSD on Pi 4 using Sabrent SATA to USB adapter |
| Test #8,886 - 2/16/20 10:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 64Gb on Pi4 |
| Test #10,054 - 2/22/20 10:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #77,558 - 1/15/24 11:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Toshiba MQ01UBD100 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Toshiba |
| Test #20,592 - 4/25/20 2:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #24,923 - 5/20/20 6:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | LesSim |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Transcend 32mb SD on Pi 4 using Fideco SSD Dock |
| Test #26,501 - 6/6/20 5:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD |
| Test #28,379 - 7/1/20 3:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | dom |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | v30 |
| Test #40,201 - 2/9/21 9:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | Skol |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #14,841 - 4/5/20 7:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #26,409 - 6/4/20 8:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,293 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Rpi4 |
| Test #57,596 - 3/5/22 1:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,293 |
| User: | alibabahck |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U3 |
| Test #57,660 - 3/6/22 5:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,293 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #64,773 - 12/4/22 2:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,293 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | PNY 32GB SDCARD |
| Test #59,551 - 5/9/22 1:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,293 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #60,125 - 6/2/22 7:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,293 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | jmicrocase |
| Test #63,841 - 10/29/22 1:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,293 |
| User: | webgate |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 U3 |
| Test #61,054 - 7/11/22 1:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,293 |
| User: | jasi |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme |
| Test #44,947 - 5/6/21 10:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,293 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Raspi SD |