To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #5,249 - 12/15/19 1:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,291 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 64GB SD Card on PI4 |
| Test #6,995 - 1/15/20 12:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,291 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | erster Versuch |
| Test #10,984 - 2/29/20 2:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,291 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #66,963 - 2/7/23 5:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,291 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | ASUS Tinker Board S |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #9,175 - 2/17/20 4:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,291 |
| User: | UltraFit |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Corp. Ultra Fit 128GB USB3 |
| Test #2,100 - 9/11/19 1:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,291 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD made by sandisk |
| Test #24,769 - 5/18/20 11:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,291 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk XC1 |
| Test #26,161 - 6/1/20 3:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,291 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sd card |
| Test #40,263 - 2/10/21 11:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,290 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingstone A1 Card |
| Test #13,031 - 3/20/20 5:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,290 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | C10 |
| Test #49,914 - 9/4/21 9:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,290 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #43,800 - 4/12/21 7:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,290 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot Supersonic Rage Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Patriot Memory |
| Class: | USB Flash |
| Test #44,093 - 4/19/21 12:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,290 |
| User: | cda |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd card |
| Test #46,577 - 6/11/21 3:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,290 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | ls |
| Test #51,700 - 10/26/21 5:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,290 |
| User: | Manichee |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk USB 3 on Pi 4 |
| Test #52,878 - 11/21/21 8:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,290 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.0 |
| Device: | Toshiba MQ01ABD050 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Toshiba HDD external drive USB 3.0 |
| Test #127,816 - 10/14/25 7:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,290 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #132,772 - 4/6/26 5:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,290 |
| User: | MD |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | RPI5 8GB, micro sd |
| Test #66,762 - 2/1/23 6:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,290 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (MBG4G) |
| Board: | Rockchip RK3318 Box |
| Device: | Samsung MBG4G |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #100,527 - 12/26/24 4:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,290 |
| User: | SlayaPi |
| Brand: | Western Digital Scorpio 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC WD5000BEVT-22A0RT0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Pi4 500gb mech drive with orico USB Ebclosure |