To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #101,842 - 1/14/25 2:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,290 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (CBADS) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | MicroCenter CBADS |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #103,582 - 2/12/25 7:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,290 |
| User: | KCChrisD |
| Brand: | Amplim SD (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Amplim SD256 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Amplim A1 SD256 on Pi 4 onboard |
| Test #104,784 - 3/6/25 10:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,290 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SP2BN) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SP2BN |
| Class: | C10 U3 |
| Test #131,018 - 1/28/26 5:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,290 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #1,283 - 8/10/19 10:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,290 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #6,317 - 1/4/20 8:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,290 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk - Model: SC64G A1 Class 10 U1 |
| Test #2,600 - 9/27/19 7:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,290 |
| User: | herrkirk |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 64GB |
| Test #4,353 - 11/29/19 11:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,290 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #5,244 - 12/15/19 11:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,290 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO 128GB |
| Test #57,603 - 3/5/22 9:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,290 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus Thin |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST500LT012-9WS142 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | WD hdd on Pi4 |
| Test #60,054 - 5/31/22 6:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,290 |
| User: | Noxilex |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A2 (SK64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SK64G |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Note: | WD 2To SATA HDD USB 3.0 |
| Test #65,572 - 1/5/23 5:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,289 |
| User: | Dad70 |
| Brand: | Western Digital Blue 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC ATAWDCWD10TPVT-00U |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Pi 4 with dev-1 WD scorpion Blue in USB3 case, and dev 2 TRanscend Jetflash 64Gb USB3 |
| Test #72,986 - 9/12/23 1:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,289 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier A1 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | AData SD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SDCard |
| Test #57,428 - 2/27/22 9:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,289 |
| User: | tafboy |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 64GB MicroSDXC on Pi 4 |
| Test #58,478 - 3/31/22 1:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,289 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | p2k2 |
| Test #61,811 - 8/9/22 4:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,289 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #52,801 - 11/19/21 12:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,289 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #53,506 - 12/5/21 3:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,289 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SSDRaspberry |
| Test #48,613 - 8/4/21 11:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,289 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #48,549 - 8/3/21 1:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,289 |
| User: | piper |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD 64gb blk2 |