To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #66,641 - 1/28/23 8:23 am | |
|---|---|
| Score: | 20,196 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-2562242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ssd |
| Test #68,007 - 3/6/23 5:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,190 |
| User: | Samsung 256GB 2230 |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung PM991aNVMeSamsung256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 256GB M.2 PCIe NVME SSD 2230 form factor M key on m.2 slot |
| Test #79,708 - 2/16/24 10:36 am | |
|---|---|
| Score: | 20,182 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5B |
| Device: | Samsung MZALQ256HBJD-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | MZALQ256HAJD MZ-ALQ2560 |
| Test #69,002 - 4/3/23 6:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,172 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-2562242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #66,259 - 1/19/23 5:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,169 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZALQ256HBJD-00BL1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung |
| Test #66,381 - 1/22/23 11:44 am | |
|---|---|
| Score: | 20,167 |
| User: | Jaygles |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix HFM256GD3HX015N |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Orange Pi 5 8gb using Kioxia 256gb NVME |
| Test #100,765 - 12/30/24 2:12 am | |
|---|---|
| Score: | 20,165 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NQ790 |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNQ7901TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | . |
| Test #68,296 - 3/14/23 7:24 am | |
|---|---|
| Score: | 20,164 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV1 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kingston SNVS500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | orantepi5_ssd_test |
| Test #62,697 - 9/13/22 9:16 am | |
|---|---|
| Score: | 20,161 |
| User: | Merocle |
| Brand: | Samsung 960 Pro |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung SSD960PRO512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Compute Blade RC2 OC with gas-cooled |
| Test #70,665 - 6/2/23 11:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,157 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | WDC PCSN530SDBPTPZ-512G-1002 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #65,353 - 12/30/22 1:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,156 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-256 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvmeSSD |
| Test #66,075 - 1/15/23 6:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,156 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix BC711NVMeSK256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Shyinx SSD |
| Test #72,792 - 9/2/23 11:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,153 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Radxa ROCK 5A |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS512GNVMeKIOXIA512GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | kyo512 |
| Test #98,943 - 11/27/24 5:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,149 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Radxa ROCK 5A |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #66,552 - 1/26/23 4:48 am | |
|---|---|
| Score: | 20,145 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Union Memory Systems AM630 SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | UMIS RPJTJ256MGE1QDY |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #77,120 - 1/6/24 7:11 am | |
|---|---|
| Score: | 20,134 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Walram 2.5" SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Walram 1TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Walram 1TB |
| Test #82,024 - 3/20/24 4:32 am | |
|---|---|
| Score: | 20,130 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GNVMeKIOXIA128GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | OrangePi5 128sd |
| Test #97,195 - 10/31/24 12:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,127 |
| User: | Renoria |
| Brand: | SSSTC CL4 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SSSTC CL4-4D256-Q79 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD PC SN740 256GB NVMe M.2 2242 |
| Test #67,327 - 2/17/23 1:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,121 |
| User: | Cyberdude |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GNVMeTOSHIBA128GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Toshiba KBG40ZNS128G on Orange Pi 5 |
| Test #69,040 - 4/5/23 2:18 am | |
|---|---|
| Score: | 20,119 |
| User: | Raine |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZALQ256HBJD-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Orange Pi5 Ubuntu nvme |