To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #74,736 - 11/20/23 7:57 am | |
|---|---|
| Score: | 20,119 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NE Series |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4B+ |
| Device: | KingSpec NE-1282280 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | KingSpec 128GB |
| Test #71,399 - 7/8/23 1:58 am | |
|---|---|
| Score: | 20,113 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN740 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | WDC PCSN740SDDPTQD-1T00 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #72,829 - 9/4/23 9:43 am | |
|---|---|
| Score: | 20,111 |
| User: | aberrator |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZALQ256HBJD-00BL1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 256GB PM991 M.2 2242 NVMe on OrangePi 5 |
| Test #69,760 - 4/29/23 12:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,110 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZVLQ512HBLU-00B00 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung MZVLQ512HBLU-00B00 on Orange Pi5 m.2 PCI-E 1 lane |
| Test #69,056 - 4/5/23 8:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,104 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GNVMeKIOXIA128GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #68,905 - 3/31/23 1:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,101 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Sabrent SB-1342-512 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Sabrent Rocket Nano nVME PCIe M.2 2242 SSD on Orange Pi 5 |
| Test #69,665 - 4/26/23 2:10 am | |
|---|---|
| Score: | 20,099 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Sabrent SB-1342-1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SB-1342-1TB |
| Test #70,021 - 5/8/23 10:22 am | |
|---|---|
| Score: | 20,089 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Crucial CT1000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SSD- Crucial P3 Plus 1TB M.2 NVMe (CT1000P3PSSD8) |
| Test #67,419 - 2/19/23 12:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,087 |
| User: | zac |
| Brand: | Undentified (Masked) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | RockChip ElectronicsCo.,Ltdcpu |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | syoncon 512Go |
| Test #71,246 - 6/30/23 7:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,085 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS256GNVMeKIOXIA256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | test |
| Test #67,053 - 2/9/23 3:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,085 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | HP EX900 Series |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4B |
| Device: | HP SSDEX9001TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | HP EX900 [5XM46AA#ABB] 1Tb SSD on Rock Pi 4A usind m.2 nvme internal adapter |
| Test #82,913 - 3/27/24 8:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,078 |
| User: | bandwith |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Kioxia KXG60ZNV256GNVMeKIOXIA256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | computeblade |
| Test #67,540 - 2/23/23 2:17 am | |
|---|---|
| Score: | 20,075 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KXG60ZNV256GKIOXIA |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Kingstonssd |
| Test #71,512 - 7/15/23 7:04 am | |
|---|---|
| Score: | 20,074 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Sabrent SB-1342-512 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | avocato |
| Test #75,672 - 12/10/23 8:52 am | |
|---|---|
| Score: | 20,069 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Sabrent SB-1342-512 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Sabrent 2242 M.2 NVMe 512Go on OrangePi5 |
| Test #68,856 - 3/29/23 5:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,067 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSSTC CL1 M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SSSTC CL1-3D128-Q11NVMeSSSTC128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | m.2 on orangepi5 |
| Test #69,130 - 4/7/23 2:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,062 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV1 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kingston SNVS500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #66,660 - 1/28/23 5:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,060 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | WDC PCSN530NVMeWDC256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #67,038 - 2/9/23 12:29 am | |
|---|---|
| Score: | 20,059 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Union Memory Systems AM630 SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | UMIS RPJTJ128MEE1MWX |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 2023/02/08 - Orange Pi 5 w/ fresh Armbian install |
| Test #100,684 - 12/29/24 1:09 am | |
|---|---|
| Score: | 20,055 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-1282242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ssd KingSpec M.2 NVMe |