To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #71,300 - 7/2/23 8:28 am | |
|---|---|
| Score: | 19,740 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Transcend TS512GMTE400S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #59,385 - 5/3/22 6:37 am | |
|---|---|
| Score: | 19,738 |
| User: | gunrak |
| Brand: | Samsung PM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLW128HEGR-000L2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung PM961 |
| Test #51,224 - 10/13/21 6:52 am | |
|---|---|
| Score: | 19,731 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 600p M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Intel SSDPEKKW256G8 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Intel 760p SSD on CM4 pci-e bus |
| Test #71,169 - 6/25/23 5:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,729 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Transcend TS256GMTE300S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Transcend 256gb 2230 pcie3.0 x4 OrangePi5 Armbian Bullseye |
| Test #62,696 - 9/13/22 9:12 am | |
|---|---|
| Score: | 19,726 |
| User: | Merocle |
| Brand: | Samsung 960 Pro |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung SSD960PRO512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Compute Blade RC2 OC with gas-cooled |
| Test #68,710 - 3/25/23 1:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,723 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZALQ256HAJD-000L2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 265 NVME |
| Test #66,696 - 1/29/23 4:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,721 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Sabrent SB-1342-512 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #68,381 - 3/16/23 1:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,704 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNT256GTOSHIBAMEMORY |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Toshiba model: KBG40ZNT256G MEMORY size: 238.47 GiB |
| Test #68,886 - 3/30/23 10:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,691 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GNVMeKIOXIA128GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Orange Pi Debian |
| Test #70,054 - 5/9/23 7:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,683 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-5122242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | KingSpec 512 |
| Test #69,288 - 4/12/23 11:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,676 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | WDC PCSN530SDBPMPZ-256G-1001 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NVME on Orange PI |
| Test #75,801 - 12/13/23 9:59 am | |
|---|---|
| Score: | 19,667 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung PM991aNVMeSamsung256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #53,829 - 12/11/21 3:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,653 |
| User: | Lazvon |
| Brand: | Western Digital Black SN750 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | WDC WDS100T3X0C-00SJG0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | CM4 CMIO PCIx1 Samsung 970 Pro 1TB overclock to 2000 |
| Test #97,671 - 11/8/24 7:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,649 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZALQ256HAJD-000L1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | no clue |
| Test #66,718 - 1/30/23 7:27 am | |
|---|---|
| Score: | 19,649 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GNVMeTOSHIBA128GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Toshiba NVME |
| Test #68,565 - 3/21/23 2:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,649 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN740 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | WDC PCSN740SDDPTQD-1T00 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | orangepi5 hw |
| Test #65,075 - 12/19/22 9:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,641 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix HFM256GD3HX015N |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | orange pi 5 ssd |
| Test #68,702 - 3/25/23 8:07 am | |
|---|---|
| Score: | 19,638 |
| User: | LooKas Orange Pi 5 |
| Brand: | Toshiba BG4 M.2 Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Toshiba KBG40ZMT128GMEMORY |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NVME SSD on Orange Pi 5 |
| Test #69,681 - 4/26/23 3:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,638 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZALQ512HALU-000L1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvmeeee |
| Test #81,753 - 3/17/24 4:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,634 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZALQ256HBJD-00BL1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | OrangePi 5 |