To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #72,197 - 8/9/23 9:46 am | |
|---|---|
| Score: | 18,786 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Transcend TS256GMTE300S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Transend 256gb NVMe |
| Test #77,474 - 1/13/24 5:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,786 |
| User: | myStorageHDNvME |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GNVMeKIOXIA128GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | HDNvME |
| Test #69,271 - 4/12/23 1:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,780 |
| User: | DJS |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GNVMeTOSHIBA128GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Kioxia OEM NVMe SSD |
| Test #57,880 - 3/14/22 10:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,778 |
| User: | wtl00r |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | CM4 EVO connect to PCIe |
| Test #66,406 - 1/23/23 5:13 am | |
|---|---|
| Score: | 18,774 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung PM991NVMeSamsung128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung model: PM991 NVMe 128GB |
| Test #67,547 - 2/23/23 12:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,763 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GNVMeKIOXIA128GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #69,028 - 4/4/23 6:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,760 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GNVMeTOSHIBA128GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | KIOXIA OEM PCIe NVMe SSD on Orange Pi 5 |
| Test #62,360 - 9/1/22 2:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,752 |
| User: | Merocle |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Compute Blade RC2 OC |
| Test #78,400 - 1/26/24 7:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,751 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | WDC PCSN530SDBPMPZ-256G-1001 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Wd256 HDD |
| Test #70,283 - 5/20/23 5:00 am | |
|---|---|
| Score: | 18,750 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC511 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix BC511NVMeSK256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #96,943 - 10/27/24 6:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,747 |
| User: | raspida |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Transcend TS128GMTE452T2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Transcend NVMe 128GB on Pi CM4 |
| Test #72,532 - 8/26/23 2:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,744 |
| User: | cybermarotim |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZ9LQ512HBLU-00B00 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung NVME |
| Test #68,849 - 3/29/23 12:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,739 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix PC300 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix PC300NVMeSK512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Hynix nvme ssd 2280 500G |
| Test #68,136 - 3/10/23 11:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,738 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNT256GTOSHIBAMEMORY |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Oemgenuine Kioxia 256GB M.2 PCI-e NVME SSD Internal 5SS0V26415 |
| Test #69,254 - 4/11/23 6:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,725 |
| User: | nlt |
| Brand: | Undentified (Masked) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | RockChip ElectronicsCo.,Ltdcpu |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Orange Pi 5 Ubuntu Server 22.04 M.2 SSD |
| Test #69,339 - 4/14/23 1:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,724 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Walram 2.5" SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Walram 512G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | WALRAM model: 512G on Orange Pi5, 16gb |
| Test #46,643 - 6/12/21 8:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,724 |
| User: | changeforabutton |
| Brand: | Western Digital Black SN750 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | WDC WDS100T3X0C-00SJG0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Western Digital Black SN750 on Pi CM4 @ 1.8ghz/600mhz using Tofu board |
| Test #54,264 - 12/19/21 11:40 am | |
|---|---|
| Score: | 18,723 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS256GNVMeKIOXIA256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Kioxa 256gb |
| Test #72,368 - 8/16/23 10:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,718 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNT256GTOSHIBAMEMORY |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | KIOXIA KBG40ZNT256G on Orange Pi 5 |
| Test #79,152 - 2/8/24 1:19 am | |
|---|---|
| Score: | 18,717 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix BC711NVMeSK256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | OranePi5 16GB |