To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #128,892 - 11/22/25 5:29 am | |
|---|---|
| Score: | 17,512 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Transcend TS120GMTS420S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | OrangePi5-m2-sata |
| Test #96,450 - 10/19/24 3:44 am | |
|---|---|
| Score: | 17,502 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-2562242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ssd |
| Test #74,977 - 11/25/23 10:04 am | |
|---|---|
| Score: | 17,500 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket Nano |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Sabrent Rocketnano |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Sabrent Rocket Nano NVMe PCIe M.2 2242 SSD |
| Test #126,153 - 8/28/25 3:24 am | |
|---|---|
| Score: | 17,499 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-5122242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 512 gb nvme on orange pi |
| Test #67,137 - 2/11/23 2:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 17,491 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Transcend TS240GMTS420S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | OPI5_M.2 SSD 420S SATA |
| Test #40,476 - 2/15/21 2:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 17,452 |
| User: | Viota |
| Brand: | KingSpec NE Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | KingSpec NE-128 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #68,696 - 3/25/23 5:54 am | |
|---|---|
| Score: | 17,432 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSSTC CL1 M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SSSTC CL1-3D128-Q11NVMeSSSTC128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SK HYNIX 128GB |
| Test #69,508 - 4/19/23 1:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 17,411 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSSTC CL1 M.2 NVMe SSD |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C+ |
| Device: | SSSTC CL1-3D128-Q11NVMeSSSTC128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Trans on Radax with Armbian |
| Test #98,906 - 11/27/24 6:21 am | |
|---|---|
| Score: | 17,406 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team MP33 Series |
| Board: | BeagleY-AI |
| Device: | Team TM8FP6256G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | TeamGroup MP33 SSD on BeagleY-AI |
| Test #57,551 - 3/3/22 5:09 am | |
|---|---|
| Score: | 17,394 |
| User: | LightGun |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 980 Pro on Raspberry Pi CM4 @ 1,750 MHz / IO Board + PCI-E to M.2 Adapter |
| Test #97,057 - 10/29/24 9:18 am | |
|---|---|
| Score: | 17,381 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Transcend TS120GMTS420S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | SSD m.2 orange pi 5 |
| Test #75,455 - 12/5/23 8:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 17,374 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZALQ512HBLU-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ls |
| Test #66,539 - 1/25/23 8:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 17,367 |
| User: | cleff |
| Brand: | GUGDA M.2 SATA SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | GUGDA GN512 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | GUGDA SSD 2242 512GB Aliexpress |
| Test #73,762 - 10/15/23 6:38 am | |
|---|---|
| Score: | 17,362 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Transcend TS120GMTS420S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Orange Pi 5 Sata SSD |
| Test #76,771 - 12/31/23 12:49 am | |
|---|---|
| Score: | 17,359 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C+ |
| Device: | Samsung PM991aNVMeSamsung256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvme |
| Test #55,640 - 1/17/22 2:17 am | |
|---|---|
| Score: | 17,347 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM971 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung PM971NVMeSamsung256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | cm4_pm971_256G |
| Test #79,318 - 2/11/24 10:45 am | |
|---|---|
| Score: | 17,340 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Transcend TS2TMTE250S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Trancend 2Tb on Orange Pi 5+ |
| Test #65,452 - 1/2/23 6:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 17,338 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC501 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix BC501ANVMeSK128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #78,293 - 1/25/24 11:45 am | |
|---|---|
| Score: | 17,322 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Apple SM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Apple SSDSM0256F |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | NVME |
| Test #78,760 - 2/1/24 1:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 17,309 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Elements Portable HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WD10SDSW-11AGTS0 |
| Class: | HDD (Portable) |