To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #78,760 - 2/1/24 1:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 17,309 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Elements Portable HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WD10SDSW-11AGTS0 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #53,653 - 12/7/21 4:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 17,261 |
| User: | changeforabutton |
| Brand: | Western Digital SN570 |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | WDC BlueSN5701TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD Blue SN570 on Pi CM4 using Piunora Pro and TOFU M.2 Key M Adapter |
| Test #65,622 - 1/7/23 5:13 am | |
|---|---|
| Score: | 17,258 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Transcend TS480GMTS420S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Bla |
| Test #99,612 - 12/9/24 4:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 17,224 |
| User: | pi |
| Brand: | Inland TN320 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Inland TN320NVMeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | tr |
| Test #94,306 - 9/10/24 12:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 17,193 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C+ |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS256GNVMeKIOXIA256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #72,774 - 9/2/23 12:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 17,188 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SSD |
| Test #67,445 - 2/20/23 1:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 17,183 |
| User: | tyko |
| Brand: | SKHynix BC501 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix HFM128GDHTNG-8310A |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | tyko |
| Test #67,278 - 2/15/23 10:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 17,168 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #61,385 - 7/24/22 9:57 am | |
|---|---|
| Score: | 17,123 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV1 M.2 NVMe |
| Board: | ODROID M1 |
| Device: | Kingston SNVS500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Odroid M1 NVME |
| Test #67,279 - 2/15/23 10:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 17,121 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #47,610 - 7/10/21 2:45 am | |
|---|---|
| Score: | 17,114 |
| User: | changeforabutton |
| Brand: | Samsung 970 Pro |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970PRO512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 970 PRO on CM4 using IO Board and MZHOU NVME M.2 SSD M Key to PCI-e 3.0 x1 |
| Test #67,927 - 3/5/23 12:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 17,105 |
| User: | pxpunx |
| Brand: | Western Digital Black SN770 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | WDC BLACKSN770250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD Black SN770 250GB on Compute Blade w/ CM4 8GB Lite (CM4008000) |
| Test #65,970 - 1/13/23 9:40 am | |
|---|---|
| Score: | 17,069 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Apple SM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Apple SSDSM0256G |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | teste |
| Test #52,923 - 11/22/21 5:59 am | |
|---|---|
| Score: | 17,049 |
| User: | esnw33430 |
| Brand: | Western Digital Black SN850 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | WDC WDS100T1X0E-00AFY0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | RPi CM4 with RPi IO Board, WaveShare PCIe to M.2 with WD Black SN850 |
| Test #53,291 - 11/30/21 10:08 am | |
|---|---|
| Score: | 17,041 |
| User: | changeforabutton |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung SSD9801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,889 - 6/8/24 1:55 am | |
|---|---|
| Score: | 17,027 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | ODROID M1 |
| Device: | Samsung MZVLQ1T0HALB-00000 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Castor ODROID M1 |
| Test #69,063 - 4/6/23 2:58 am | |
|---|---|
| Score: | 17,019 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Transcend TS1TMTS430S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Transcend M.2 SSD 430S |
| Test #122,809 - 5/26/25 10:21 am | |
|---|---|
| Score: | 16,999 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Patriot M.2P300256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Patrion P300 |
| Test #73,699 - 10/12/23 2:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 16,999 |
| User: | Cypher4223 |
| Brand: | Crucial P2 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Crucial CT500P2SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial CT500P2SSD8 500GB SSD on CM4 8/32GB 64Bit on Oratek Tofu Board |
| Test #69,340 - 4/14/23 2:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 16,994 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Transcend TS1TMTS430S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on OrangePi 5 |