To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #62,327 - 8/31/22 2:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 16,255 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSSTC CL1 M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | SSSTC CL1-3D256-Q11NVMeSSSTC256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | CL1-3D256-Q11 NVMe SSSTC 256GB |
| Test #62,050 - 8/18/22 6:26 am | |
|---|---|
| Score: | 16,251 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black SN750 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | WDC WDBRPG0010BNC-WRSN |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvme |
| Test #68,116 - 3/10/23 10:44 am | |
|---|---|
| Score: | 16,247 |
| User: | Blocksensus |
| Brand: | KingSpec NE Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NE-2562242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | KingsSpec NX series SSD on Orange Pi 5 using M.2 2242 PCIe M2 NMVe SSD |
| Test #62,870 - 9/19/22 11:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 16,243 |
| User: | werwolf.by |
| Brand: | Kingston NV1 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Kingston SNVS250G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | CM4 8Gb eMMC Kingston SNVS250G on DeskPi Super6C |
| Test #62,158 - 8/23/22 5:44 am | |
|---|---|
| Score: | 16,216 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Patriot M.2P300128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Patriot P300 on Raspberry Pi Compute Module 4 using Waveshare PCIe to M.2 (A) |
| Test #68,739 - 3/26/23 12:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 16,208 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-2562242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | KingSpec 256GB 2242 NVMe SSD |
| Test #89,758 - 6/21/24 10:25 am | |
|---|---|
| Score: | 16,197 |
| User: | xtrymind |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 3B |
| Device: | Kioxia KBG50ZNT256GLSKIOXIA |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Kioxa NVME |
| Test #52,533 - 11/14/21 2:05 am | |
|---|---|
| Score: | 16,191 |
| User: | CM4 |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung PM991NVMeSamsung128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung PM991 NVMe on CM4 |
| Test #41,459 - 3/5/21 11:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 16,190 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN520 |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | WDC PCSN520SDAPMUW-128G-1101 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvme |
| Test #70,857 - 6/11/23 12:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 16,186 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-5122242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #68,652 - 3/24/23 4:30 am | |
|---|---|
| Score: | 16,185 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified (Masked) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | RockChip ElectronicsCo.,Ltdcpu |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Orange Pi 5 |
| Test #73,431 - 10/1/23 12:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 16,184 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NX-2562230 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #70,913 - 6/14/23 10:27 am | |
|---|---|
| Score: | 16,169 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-5122242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvme01 speedtest |
| Test #88,680 - 6/5/24 9:00 am | |
|---|---|
| Score: | 16,167 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Gigabyte M.2 NVMe SSD |
| Board: | ODROID M1 |
| Device: | Gigabyte GP-GSM2NE3100TNTD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Gigabyte 1T SSD on Odroid M1 NVME |
| Test #67,817 - 3/3/23 7:21 am | |
|---|---|
| Score: | 16,148 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | xx |
| Test #52,414 - 11/11/21 7:55 am | |
|---|---|
| Score: | 16,146 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 600p M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Intel SSDPEKKW256G8 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #70,505 - 5/27/23 7:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 16,145 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS256GNVMeKIOXIA256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #58,887 - 4/15/22 5:47 am | |
|---|---|
| Score: | 16,133 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | CM4-8GB EVO970 |
| Test #69,475 - 4/18/23 9:02 am | |
|---|---|
| Score: | 16,127 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C+ |
| Device: | SKHynix BC711NVMeSK256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #58,920 - 4/15/22 9:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 16,118 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | SKHynix BC711NVMeSK128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SK hynix BC711 128GB PCIe NVMe M.2 2230 Gen 3 x 4 SSD on Pi 4 |