To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #70,708 - 6/5/23 6:53 am | |
|---|---|
| Score: | 14,229 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-2562242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #132,416 - 3/16/26 8:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,226 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (CJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung CJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #105,523 - 3/21/25 6:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,222 |
| User: | pi 5 SSD |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | pi 5 SSD |
| Test #123,253 - 6/5/25 8:56 am | |
|---|---|
| Score: | 14,210 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #90,089 - 6/27/24 11:44 am | |
|---|---|
| Score: | 14,204 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team AX2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Team T2532TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd usb 3 pi5 |
| Test #106,057 - 4/5/25 4:22 am | |
|---|---|
| Score: | 14,201 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Longsys Foresee eMMC (A3A56) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Foresee A3A56 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | eMMc on Orage Pi 5 plus |
| Test #94,582 - 9/14/24 2:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,196 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 870 QVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD870QVO2TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | samsung-evo |
| Test #93,477 - 8/26/24 1:27 am | |
|---|---|
| Score: | 14,188 |
| User: | $loth |
| Brand: | Intel Pro 2500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel SSDSC2BF180A5L |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Intel SSD Pro 2500 Series on Pi 5 using SATA to USB 3 adapter |
| Test #90,754 - 7/10/24 7:41 am | |
|---|---|
| Score: | 14,186 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD Base Rodona |
| Test #68,078 - 3/9/23 10:33 am | |
|---|---|
| Score: | 14,185 |
| User: | CheGeuV |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-5122242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | FTest |
| Test #90,784 - 7/11/24 1:30 am | |
|---|---|
| Score: | 14,184 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Shield Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PSSDT7Shield |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T7 |
| Test #70,328 - 5/22/23 8:12 am | |
|---|---|
| Score: | 14,184 |
| User: | test |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Samsung MZALQ256HAJD-000L2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #70,068 - 5/10/23 2:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,182 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-2562242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #127,619 - 10/8/25 7:48 am | |
|---|---|
| Score: | 14,180 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston XS1000 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Kingston XS1000 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SSD xs1000 kingstone |
| Test #86,518 - 5/2/24 9:55 am | |
|---|---|
| Score: | 14,174 |
| User: | ojarda |
| Brand: | Lexar NM710 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM710500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #130,040 - 12/30/25 5:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,173 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 500 Rev 1.0 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Emtec-X200 |
| Test #128,246 - 10/28/25 11:17 am | |
|---|---|
| Score: | 14,171 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (CJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung CJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #66,231 - 1/19/23 3:13 am | |
|---|---|
| Score: | 14,171 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | netac |
| Test #97,444 - 11/4/24 2:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,166 |
| User: | lumisade |
| Brand: | Sabrent M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent SABRENTExternal |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Makerdisk 256 GB NVME SSD on Pi 5 using Sabrent USB3.1 enclosure |
| Test #101,687 - 1/12/25 5:35 am | |
|---|---|
| Score: | 14,166 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk X300 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD7TB3Q-256G-1006 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Raspi 5 ssd x USB 3.0 |