To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #75,252 - 11/30/23 7:14 am | |
|---|---|
| Score: | 13,943 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #83,433 - 4/1/24 11:03 am | |
|---|---|
| Score: | 13,936 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Longsys Foresee eMMC (A3A56) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Foresee A3A56 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Package NVME 512GB |
| Test #129,982 - 12/29/25 1:49 am | |
|---|---|
| Score: | 13,934 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial X9 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Crucial CT1000X9SSD9 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | crucial x9 1 TB using usb 3 cable |
| Test #86,107 - 4/27/24 6:33 am | |
|---|---|
| Score: | 13,933 |
| User: | andyp pi1 |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | samsung |
| Test #87,925 - 5/26/24 1:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,932 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler Max |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston DataTravelerMax |
| Class: | USB Flash |
| Test #77,541 - 1/15/24 7:18 am | |
|---|---|
| Score: | 13,931 |
| User: | IsoArtsi |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD860EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Default Clock 2400Mhz |
| Test #95,010 - 9/22/24 10:40 am | |
|---|---|
| Score: | 13,929 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler Max |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston DataTravelerMax |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Kingston DataTraveler Max on RPi5 |
| Test #100,454 - 12/25/24 4:48 am | |
|---|---|
| Score: | 13,922 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black SN770 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC BLACKSN770M1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 2230 |
| Test #44,285 - 4/23/21 11:50 am | |
|---|---|
| Score: | 13,921 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLW256HEHP-000H1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | tb2 |
| Test #98,281 - 11/17/24 2:42 am | |
|---|---|
| Score: | 13,916 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso Top M.2 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intenso SSDSataIII |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | test-ssd |
| Test #68,899 - 3/31/23 11:28 am | |
|---|---|
| Score: | 13,916 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-1282242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #77,041 - 1/5/24 12:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,907 |
| User: | km |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SK Hynix Gold P31 500GB on Raspberry Pi 5 using Eluteng NVME to USB adapter |
| Test #67,435 - 2/19/23 11:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,904 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Transcend TS128GMTE110S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Transcend PCIe 110S 128GB SSD on Orange pi 5 |
| Test #132,103 - 3/5/26 1:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,900 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow mS200 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Kingston SMS200S3240G |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | USBSSD-Pi5-16GB |
| Test #87,834 - 5/19/24 5:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,895 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler Max |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston DataTravelerMax |
| Class: | USB Flash |
| Test #96,672 - 10/23/24 12:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,894 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston XS1000 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston XS1000 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #44,286 - 4/23/21 11:52 am | |
|---|---|
| Score: | 13,892 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLW256HEHP-000H1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | tb3 |
| Test #91,811 - 7/27/24 9:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,890 |
| User: | rpi5 |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | RetroPie |
| Test #100,493 - 12/26/24 2:35 am | |
|---|---|
| Score: | 13,890 |
| User: | baggybawz |
| Brand: | Unidentified Realtek RTL9210 Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Realtek RTL9210NVME |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvmeenclosure |
| Test #86,627 - 5/3/24 6:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,887 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A55 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP SolidStateDisk |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |