To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #64,823 - 12/7/22 3:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,661 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C+ |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GNVMeKIOXIA128GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | rpi4cplus nvme |
| Test #127,831 - 10/15/25 1:23 am | |
|---|---|
| Score: | 13,653 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | test |
| Test #67,247 - 2/15/23 10:12 am | |
|---|---|
| Score: | 13,652 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-2562242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #98,077 - 11/14/24 1:47 am | |
|---|---|
| Score: | 13,651 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A55 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP SolidStateDisk |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #77,672 - 1/18/24 2:18 am | |
|---|---|
| Score: | 13,650 |
| User: | root |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intenso SSDSATAIII |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Intenso High 240GB SATA on UGREEN 30847 USB-SATA casing, on raspberry pi5b 8gb, raspios |
| Test #12,743 - 3/16/20 5:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,644 |
| User: | annirak |
| Brand: | Integral M Series M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Integral MSeriesNVMeSSD256G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Integral M Series 256GB NVMe M.2 on a modified Raspberry Pi 4 |
| Test #125,478 - 8/5/25 4:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,643 |
| User: | cazwax |
| Brand: | Samsung 870 QVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD870QVO1TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung870 QVO via startech sata to usb on a pi 5 |
| Test #71,311 - 7/3/23 3:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,641 |
| User: | acckej |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | acckej |
| Test #84,104 - 4/7/24 3:08 am | |
|---|---|
| Score: | 13,636 |
| User: | CGA |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD850EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD 850 EVO 500GB on Pi 5 using UGreen USB 50743 SATA to USB adapter |
| Test #66,466 - 1/24/23 12:17 am | |
|---|---|
| Score: | 13,631 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron M600 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Micron M500MTFDDAK480MAV |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #125,222 - 7/30/25 10:54 am | |
|---|---|
| Score: | 13,630 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SSK SSKStorage |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #68,133 - 3/10/23 5:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,628 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C+ |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GNVMeKIOXIA128GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | B1gE2 |
| Test #77,018 - 1/5/24 8:10 am | |
|---|---|
| Score: | 13,628 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 980 USB Pi5 |
| Test #99,613 - 12/9/24 4:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,625 |
| User: | yu |
| Brand: | Inland TN320 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Inland TN320NVMeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | yt |
| Test #98,145 - 11/14/24 10:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,625 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A55 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP SolidStateDisk |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #82,997 - 3/28/24 2:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,620 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN740 |
| Board: | Orange Pi 3B |
| Device: | WDC PCSN740NVMeWD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Western Digital SN740 |
| Test #65,835 - 1/11/23 11:53 am | |
|---|---|
| Score: | 13,615 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Netac NVMeSSD512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | opi 5 nvme ssd netac 512mb |
| Test #68,386 - 3/16/23 5:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,611 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C+ |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GNVMeKIOXIA128GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Toshiba NVME |
| Test #126,956 - 9/18/25 7:07 am | |
|---|---|
| Score: | 13,606 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NS100 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNS100128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #75,153 - 11/28/23 11:21 am | |
|---|---|
| Score: | 13,604 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A55 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP M.2SSD |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | my pi |