To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #42,640 - 3/24/21 8:39 am | |
|---|---|
| Score: | 7,128 |
| User: | Nosnos |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Pi4 BX500 120GB |
| Test #1,512 - 8/22/19 3:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,128 |
| User: | KraakBal |
| Brand: | Samsung 750 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD750EVO120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #57,754 - 3/10/22 11:32 am | |
|---|---|
| Score: | 7,127 |
| User: | gaharv00 |
| Brand: | Team MS30 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Team TM8PS7001T |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | TEAMGroup SATA 3 SSD on Pi 4 8Gb using Argon Forty adapter |
| Test #62,600 - 9/10/22 7:54 am | |
|---|---|
| Score: | 7,127 |
| User: | Fador |
| Brand: | Intel 665p M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intel SSDPEKNW010T9 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Intel 665p (1TB) on Pi 4 using ORICO 5Gbps M.2 NVME Enclosure (RTL9210) |
| Test #60,763 - 6/27/22 4:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,127 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T7 external SSD |
| Test #45,880 - 5/21/21 8:01 am | |
|---|---|
| Score: | 7,127 |
| User: | MaxIkar |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SSD on Pi 4 |
| Test #12,987 - 3/19/20 1:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,126 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V500 mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SUV500MS120G |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #47,740 - 7/13/21 3:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,125 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | LITEON M.2 OEM CV Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | LITEON CV8-8E128-HP |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #48,340 - 7/27/21 2:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,125 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | crucial bx500 |
| Test #77,509 - 1/14/24 12:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,125 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | HP eMMC (DA406) |
| Board: | Pinebook Pro |
| Device: | HP DA406 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | SanDisk DA4064 64GB emmc on Pinebook Pro |
| Test #77,387 - 1/11/24 10:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,125 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS900 M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY CS900M.2250GBSSD |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | pny 256 |
| Test #46,685 - 6/14/21 2:17 am | |
|---|---|
| Score: | 7,124 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Orico CN210 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Orico CN210-240G-GY-BP |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ORICO 240GB Portable SSD |
| Test #51,059 - 10/7/21 5:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,124 |
| User: | wpi |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD870EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | [ARaspberry Pi 4 + Samsung 870 EVO SSD + Sabrent SSD USB 3.0 Enclosure |
| Test #27,083 - 6/15/20 2:31 am | |
|---|---|
| Score: | 7,124 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend StoreJet USB to 2.5" SATA Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend StoreJet |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | d |
| Test #40,788 - 2/20/21 11:13 am | |
|---|---|
| Score: | 7,124 |
| User: | billsidea |
| Brand: | Intel DC S3500 mSATA Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Intel SSDSC1NB240G4I00AJ04600AJ049IBM |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #61,389 - 7/24/22 12:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,124 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVO1TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 860 EVO 1TB SSD on Pi 400 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #71,166 - 6/25/23 2:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,124 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData XPG SX850 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SX850 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | pi4 test |
| Test #61,481 - 7/28/22 8:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,123 |
| User: | Andrew LB |
| Brand: | Team MS30 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Team TM8PS7512G |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #65,575 - 1/5/23 6:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,123 |
| User: | Hank Hulator |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY CS900240GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | PNY CS900 SSD 240 GB on Pi 4 using Startech SATA to USB adapter |
| Test #53,061 - 11/25/21 4:05 am | |
|---|---|
| Score: | 7,123 |
| User: | SW |
| Brand: | Samsung 850 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD850PRO256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 850 Pro 256GB on Pi4B using Ugreen Sata to USB adapter |