To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #51,696 - 10/26/21 3:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,119 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY CS900120GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Patriot 120GB on pi4 using oyen usb / sata disk enc |
| Test #44,806 - 5/3/21 6:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,118 |
| User: | Pretoriano |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #63,577 - 10/19/22 5:01 am | |
|---|---|
| Score: | 7,118 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Crucial CT480BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial BX500 on Pi4 using StarTech SATA to USB 3.1 adaptor |
| Test #59,733 - 5/16/22 12:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,118 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WDS500G2B0B-00YS70 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #100,135 - 12/18/24 6:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,118 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung MZVLW256HEHP-000L7 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #56,452 - 2/6/22 7:20 am | |
|---|---|
| Score: | 7,117 |
| User: | joostfp |
| Brand: | Pioneer APS-XS03 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Pioneer APS-XS03-240 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Pioneer external SSD on rasp4 64bit |
| Test #78,494 - 1/27/24 11:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,117 |
| User: | schizo |
| Brand: | Patriot Burst Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Patriot Burst |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Patriot Burst - schizo-pi |
| Test #41,134 - 2/27/21 7:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,117 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WDS500G2B0A-00SM50 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #1,823 - 9/2/19 2:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,116 |
| User: | Nelebh |
| Brand: | Lexar NS100 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar SSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Lexar NS100 120GB SSD |
| Test #93,916 - 9/3/24 8:42 am | |
|---|---|
| Score: | 7,116 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (8GTF4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Samsung 8GTF4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | a |
| Test #27,355 - 6/18/20 10:13 am | |
|---|---|
| Score: | 7,115 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair Voyager GTX Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Corsair VoyagerGTX |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Corsair GTX 256GB on Pi4 |
| Test #51,905 - 10/31/21 3:45 am | |
|---|---|
| Score: | 7,115 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #46,055 - 5/25/21 4:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,115 |
| User: | Stalk |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400M8240G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #2,584 - 9/26/19 3:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,115 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #57,884 - 3/15/22 12:47 am | |
|---|---|
| Score: | 7,115 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot Blaze Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Patriot Blaze |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #57,337 - 2/24/22 7:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,114 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | PNY CS900120GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | pi 400 SSD |
| Test #71,481 - 7/13/23 6:29 am | |
|---|---|
| Score: | 7,114 |
| User: | Marty |
| Brand: | Western Digital Black SN770 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC BLACKSN770250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD Black SN770 NVME on Pi 4 using Beikell M.2 SSD Enclosure |
| Test #62,412 - 9/3/22 10:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,114 |
| User: | MrCoffeeNerves |
| Brand: | Kingchuxing K525 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingchuxing 64GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | pi4 |
| Test #28,194 - 6/27/20 4:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,114 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT275MX300SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #51,281 - 10/14/21 1:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,114 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WDS500G2B0B-00YS70 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Argon |